Eksperyment z przedszkolakami

10 marzec 2016
Autor: 

W środę, 9 marca w samo południe na jednej z najruchliwszych ulic w Nowej Soli grupa przedszkolaków uczyła się poprawnego przechodzenia przez jednię.

Pomysłodawcami zorganizowania akcji byli pracownicy Urzędu Miasta w Nowej Soli, dyrekcja przedszkola nr 12, oraz nowosolska policja. Inspiracją do przeprowadzenia eksperymentu z udziałem najmłodszych pieszych w Nowej Soli był film ze Skandynawii. Jak powiedziała nam Ewa Batko - rzecznik Urzędu Miasta w Nowej Soli - Znaleźliśmy to w internecie i postanowiliśmy ten eksperyment przeprowadzić u nas.Czerpiemy pomysły od tych którzy już wymyślili coś dobrego. Dzieci mają okazję nauczyć się i sprawdzić w jaki sposób bezpiecznie przejść przez pasy, a nie w teorii. W teorii wszyscy jesteśmy ekspertami, gorzej wychodzi nam to w praktyce. Na miejscu eksperymentu obecne były panie przedszkolanki oraz policjanci ubrani po cywilnemu, żeby sytuacja była jak najbardziej naturalna. Aspirant Marek Kozak z wydział ruchu drogowego KMP w Nowej Soli przyznaje, że takie szkolenie jest pozytywne, bo dzieci od małego nabierają umiejętności, które wykorzystają w przyszłości. Zgodnie z ustawą dziecko po ukończeniu 7 roku życia może samodzielnie przechodzić przez jezdnię. Warto jest uczyć już 4, 5 -latki, świadomości w poruszaniu się po drogach.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u