Wczoraj bagrowanie, dziś niski stan wody (ZDJĘCIA)

19 lipiec 2017
Autor: 

Problemy z przeprawą promową przez Odrę w naszym województwie to już chyba norma.

Latem najczęstszą przyczyną utrudnień jest zbyt niski stan wody. Promy wówczas kursują z ograniczeniami, tak jak dziś w Brodach i Pomorsku lub w ogóle.

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze wczoraj, 18 lipca wykonywał bagrowanie dna Odry przy przeprawie promowej w Brodach. Bagrowanie to mechaniczne usuwanie warstwy osadów dennych. Taki zabieg wykonuje się aby pogłębić rzekę a tym samym pomóc w przeprawie. 

Usunięcie ze zbiornika części osadów  jest także równoznaczne z usunięciem zdeponowanego w nich ładunku substancji biogennych, dlatego działanie to jest zaliczane do zabiegów rekultywacyjnych. 

- Rzeka żyje, dlatego taka konwersacja musi być wykonywana raz na pół roku lub raz na rok - mówi z-ca dyrektora ds. Zarządzania Drogami i Mostami Grzegorz Szulc - to promiści zgłaszają nam taką potrzebę. 

Promy w Połęcku i Milsku działają bez problemu. W Pomorsku i Brodach z ograniczeniami, ale może własnie dzięki bagrowaniu prom kursuje a nie stoi.

Kursowanie z ograniczeniami oznacza, że prom może zabierać mniej pojazdów, może nie przeprawiać pojazdów innych niż osobowe, wjazd na prom bądź opuszczenie jednostki może być utrudnione lub niemożliwe dla niektórych pojazdów (np. pojazdów nisko zawieszonych). 

TAGI
KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u