Prace alpinistyczne przy Jezusie Chrystusie Królu Wszechświata w Świebodzinie (FILM i ZDJĘCIA)

10 maj 2016
Autor: 

Na początku tego tygodnia rozpoczęło się odświeżanie figury Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Świebodzinie.

Figura została obudowana rusztowaniem do wysokości ramion Jezusa. Na tej wysokości pracę rozpoczęli pierwsi pracownicy. Od jutra do załogi dołączą również specjalnie wynajęci alpiniści, którzy zajmą się górną częścią figury.

- Renowacja jest spowodowana zniszczeniami, które powstały na skutek działań atmosferycznych - mówi proboszcz, ks. kanonik dr Jan Romaniuk - oraz zbliżającymi się Światowymi Dniami Młodzieży, ponieważ również tutaj, między 20 a 25 lipcem będą odbywały się uroczystości (ramowy plan wydarzenia znajdziecie tutaj) Prace będą wykonywane na zewnątrz oraz we wnętrzu figury.

Głównym powodem renowacji są mikropęknięcia, powstałe na skutek ruchów Jezusa, odbarwienia oraz glony, które pojawiają się na stronach najbardziej zacienionych.

- Cały remont polega na wzmocnieniu pęknięć - informuje Rafał Urbańczyk, prezes spółki HIRSCH Wrocław - wygładzeniu powierzchni figury oraz pomalowaniu jej farbami fotokatalitycznymi, które będą zabezpieczały Jezusa przed warunkami atmosferycznymi. Farba ta ma właściwości samooczyszczania się podczas opadów deszczu. Poza tym farba nie będzie odbijała światła i raziła turystów.

Prace powinny być zakończone przed ŚDM, utrudnić może je jedynie pogoda.

Figura Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata będzie pomalowana, tak jak dotychczas, na biało. Czy uważacie, że to dobry pomysł, czy może powinna być pomalowana inaczej?? Czekamy na Wasze sugestie.

Zdjęcia: Paweł Żygadło

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u