Park Miejski w Sławie doczeka się całkowitej rewaloryzacji

10 listopad 2018
Autor: 
Park Miejski w Sławie doczeka się całkowitej rewaloryzacji Pixabay

Pierwszy etap rewaloryzacji parku przeprowadzono w 2016 roku. Teraz przyjdzie czas na jego uświetnienie. W ramach projektu planuje się m.in. wyremontować mostki, stworzyć ścieżkę dydaktyczną oraz wprowadzić oświetlenie LED.

Przez lata powojenne w parku nie prowadzono prac pielęgnacyjnych. Łąki mocno zarastały, a drzewa rozrastały się w sposób spontaniczny i zatarły niemal całkowicie pierwotny zamysł planistyczny. Dlatego teraz Gmina Sława zrealizuje kolejny rewaloryzacji Parku Miejskiego.

W pierwszym etapie przeprowadzono wycinkę samosiewów i uszkodzonych egzemplarzy. Obecnie w ramach projektu zaplanowane są dalsze prace, w skład których wejdą: wymiana nawierzchni z ziemnych na żwirowe, remont mostka i kładki dla pieszych, nasadzenia i pielęgnacja zieleni wraz z ochroną siedlisk przyrodniczych, wykonanie bramy wejściowej, montaż tabliczek informacyjnych na wybrane drzewa okazowe w parku, ścieżka dydaktyczna, oświetlenie LED oraz monitoring.

Głównym celem projektu jest wzrost ochrony różnorodności biologicznej oraz zwiększenie wykorzystania potencjału przyrodniczego Parku Miejskiego w Sławie poprzez odrestaurowanie zabytkowego Parku oraz zwiększenie ochrony cennych zasobów przyrodniczych. Inwestycja zostanie wsparta kwotą 3,2 milionów złotych przez Zarząd Województwa Lubuskiego w ramach RPO Lubuskie 2020.

Na podst.: UMWL

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.