Bomber ze Szprotawy

25 maj 2016
Autor: 
Bomber ze Szprotawy dolnoslaska.policja.gov.pl

Paweł R., student który jest oskarżony o podłożenie bomby w autobusie we Wrocławiu, został zatrzymany w swoim rodzinnym domu, w Szprotawie.

Student Politechniki Wrocławskiej przyznał się do podłożenia ładunku. Usłyszał zarzuty i grozi mu nawet dożywocie.

Sąsiedzi mężczyzny są w szoku. Wszyscy wyrażają się o nim bardzo pozytywnie.

– To był bardzo spokojny chłopak – mówi pani Wanda Miłuch – nie możemy w to uwierzyć. Paweł pochodzi z bardzo dobrej rodziny. Chodził z rodzicami do kościoła, bardzo dobrze się uczył. Jest jedynakiem i nigdy niczego mu nie brakowało. Nic nie wskazywało, że mógł zrobić coś takiego. Nie wierzę, że działał sam.

Podobnego zdania był również szkolny kolega Pawła, Mateusz Pawłowski

– Poznaliśmy się w pierwszej klasie podstawówki – mówi Mateusz – to zawsze był bardzo spokojny chłopak. Bardzo dobrze się uczył. Nie potrafię odpowiedzieć sobie na pytanie dlaczego to zrobił. Szkoda, głupim krokiem zmarnował sobie życie.

Wśród mieszkańców osiedla znalazły się również takie osoby, które o Pawle nie umiały powiedzieć żadnego słowa, mimo że mieszkają „za płotem”.

- Pojawiał się rzadko, z nikim nie integrował, był samotnikiem – mówią sąsiedzi – zjawiali się u niego koledzy, ale bardzo sporadycznie. Czasami chodził z tatą po osiedlu.

Paweł R. przyznał się do zarzutów i skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień.

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u