Kiedy przejedziemy pod wiaduktem na Batorego w Zielonej Górze?
Wyróżniony

30 styczeń 2019
Autor: 
Kiedy przejedziemy pod wiaduktem na Batorego w Zielonej Górze? Redakcja

Dokładnie 4 kwietnia 2018 roku ruszyły prace związane z przebudową wiaduktu kolejowego na ulicy Stefana Batorego w Zielonej Górze.  Przebudowa planowo miała zakończyć się 30 września 2018 roku, jednak termin ten nie został dotrzymany z powodu wielu utrudnień jakie napotkali na swojej drodze budowlańcy. Zatem kiedy przejedziemy pod wiaduktem na Batorego? 

Wykonawcą inwestycji jest firma STRABAG - europejska spółka budowlana mająca siedzibę w Wiedniu, w Austrii. Koszt inwestycji opiewa na ponad 22 miliony złotych. Jest to wspólna inwestycja Miasta Zielona Góra oraz PKP PLK, jednak większą część kosztów pokryją Polskie Koleje Państwowe.

Przebudowa wiaduktu kolejowego w ciągu ulicy Batorego to duże problemy dla mieszkańców miasta. Piesi, często z narażeniem życia, w celu przejścia na drugą stronę - nielegalnie przechodzą przez torowisko. Przez pewien czas, można było bezpiecznie przedostać się na drugą stronę, idąc specjalnie wyznaczoną i zabezpieczoną trasą, niestety tego przejścia już nie ma. - Często tędy przechodzę (przez torowisko - przyp.red.), szczęśliwie nigdy nie dostałem mandatu. - mówi Pan Ryszard, mieszkaniec Zielonej Góry.

Zamknięcie wiaduktu uprzykrza życie również kierowcom, cały ruch odbywa się obecnie ulicą Zjednoczenia oraz Sulechowską, co w godzinach szczytu niesie za sobą olbrzymie utrudnienia. Kiedy koniec budowy? O to zapytalismy zespół prasowy PKP PLK.

Aktualnie prowadzone są prace przy przebudowie przyczółków zachodniego i wschodniego wiaduktu. Obiekt będzie szerszy, zaopatrzony w jezdnię umożliwiającą dwukierunkowy ruch autobusów oraz dwa chodniki. Drogę pod wiaduktem będzie budowało Miasto Zielona Góra. Zakończenie wszystkich prac zaplanowane jest na sierpień 2019 roku - informuje Zbigniew Wolny z Zespołu Prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Przeczytaj również: Postęp prac budowlanych na ulicy Dworcowej oraz Aglomeracyjnej w Zielonej Górze.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u