Jak zostać funkcjonariuszem Straży Granicznej?

24 sierpień 2020
Jak zostać funkcjonariuszem Straży Granicznej? pixabay.com

Chcesz zostać funkcjonariuszem Straży Granicznej? Już teraz możesz złożyć dokumenty w Placówce Straży Granicznej w Gorzowie Wielkopolskim.

Po zmianie przepisów dotyczących ubiegania się o przyjęcie do służby w Straży Granicznej istnieje możliwość by osoba zainteresowana służbą złożyła wymagane dokumenty nie tylko w siedzibie Nadodrzańskiego Oddziału w Krośnie Odrzańskim ale również w wybranych placówkach SG. Jedną z wytypowanych placówek jest Placówka Straży Granicznej w Gorzowie Wielkopolskim znajdująca się przy ul. Strażaka 36a. Dokumenty można tam złożyć po wcześniejszym umówieniu się pod wskazanymi na stronie internetowej NoOSG telefonami (95 721 13 53, 95 721 13 50). Wyznaczony do przyjmowania dokumentów funkcjonariusz SG umówi się z kandydatem na odpowiadający mu dzień i godzinę i przyjmie od niego skompletowane dokumenty.

Nadodrzański Oddział Straż Graniczna szuka nowych funkcjonariuszy, którzy służbę podejmą na terenie jednego z trzech województw: dolnośląskiego, wielkopolskiego oraz lubuskiego - informuje mjr SG Joanna Konieczniak, Rzecznik Prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Szansę na przyjęcie ma każdy, kto pomyślnie przejdzie procedurę kwalifikacyjną. Jeśli masz mniej niż 35 lat, polskie obywatelstwo, średnie wykształcenie i nieposzlakowaną opinię to służba w Straży Granicznej jest właśnie dla Ciebie.

Do końca tego roku planowane jest przyjęcie 54 nowych funkcjonariuszy.

O tym jakie wymagania należy spełnić mówią przepisy prawa. Służbę w Straży Granicznej może pełnić osoba: posiadająca wyłącznie obywatelstwo polskie, która w dniu przyjęcia do służby nie przekroczyła wieku 35 lat, o nieposzlakowanej opinii, niekarana za przestępstwa karne lub przestępstwa skarbowe, korzystająca w pełni z praw publicznych, posiadająca co najmniej średnie wykształcenie, zdolność fizyczną oraz psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, gotowa podporządkować się szczególnej dyscyplinie służbowej, dająca rękojmię zachowania tajemnicy oraz mająca uregulowany stosunek do służby wojskowej.

Straż Graniczna to formacja, w której każdy znajdzie swoje miejsc. Mile widziani są prawnicy, logistycy, też osoby które mają tylko średnie wykształcenie i właśnie skończyli szkołę średnią. Znajdzie się też miejsce dla osoby, która zechce zostać przewodnikiem psa służbowego, pirotechnikiem, funkcjonariuszem podejmującym interwencje specjalne na lotnisku lub dochodzeniowcem.

Jak wygląda rekrutacja do Straży Granicznej krok po kroku? Najpierw trzeba wypełnić ankietę i złożyć odpowiednie dokumenty. Później kandydat przechodzi rozmowę kwalifikacyjną, poddawany jest testom psychologicznym, badaniu wariografem. Zdaje test sprawności fizycznej, test z wiedzy ogólnej oraz z wybranego języka obcego. Po przejściu tego etapu kandydat jedzie na 7 miesięczne szkolenie. W stopniu kaprala trafia do swojej jednostki, w której będzie pełnił służbę.

Szczegóły dotyczące naboru oraz wzory dokumentów można znaleźć na stronie internetowej NoOSG.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.