Ośmiorniczki pomagają wcześniakom

12 lipiec 2016
Autor: 

Na Oddział Noworodkowy z Pododdziałem Intensywnej Opieki nad Noworodkiem Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. trafiły już pierwsze szydełkowe ośmiorniczki wykonane z antyalergicznej bawełny. Mają maluszkom pomóc przeżyć trudy przedwczesnego porodu i przezwyciężenie związanego z tym stresu.

Inicjatywa „Ośmiorniczka dla wcześniaka” narodziła się w Danii. Dziś prowadzona jest także w Holandii i na Ukrainie. Dotarła także do Polski, w tym również do Gorzowa. Szpital w Gorzowie do tej pory dostał 12 ośmiorniczek. Każda z nich trafi do jednego maluszka, a później stanie się jego własnością. Ośmiorniczki mają też inną zaletę. Noworodki przytulają się do nich zaspokajając potrzebę bliskości, o którą zwykle trudno w inkubatorze, a jednocześnie zajmują rączki czymś innym niż kable i przewody urządzeń monitorujących funkcje życiowe czy kroplówek. Jeśli przed oddaniem zabawki maluszkowi jego mama potrzyma zabawkę, wówczas dziecko oprócz samej przytulanki otrzymuje też bardzo istotną dla niego możliwość kontaktu z florą bakteryjną matki.

www.szpital.gorzow.pl

 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u