Wraca obowiązek zakrywania ust i nosa! Nowe obostrzenia w walce z koronawirusem!

08 październik 2020
Autor: 
Wraca obowiązek zakrywania ust i nosa! Nowe obostrzenia w walce z koronawirusem! Krystian Maj/KPRM

Premier Mateusz Morawiecki oraz Minister Zdrowia Adam Niedzielski na specjalnej konferencji w Kancelarii Premiera Rady Ministrów ogłosili nowe obostrzenia w walce z koronawirusem

Od 10 października cały kraj zostaje objęty żółtą strefą obostrzeń. Powraca obowiązek zasłaniania ust oraz nosa w środkach publicznego transportu zbiorowego, w miejscach ogólnodostępnych, w zakładach pracy oraz w budynkach użyteczności publicznej, w obiektach handlowych lub usługowych, w trakcie sprawowania kultu religijnego, w tym czynności lub obrzędów religijnych, w budynku użyteczności publicznej przeznaczonym na potrzeby kultu religijnego oraz na cmentarzu.

- Mija 7 miesięcy od pierwszych obostrzeń. Jesienią ta druga fala do nas dotarła i musimy się z nią zmierzyć - zdecydowanie i kategorycznie. Korzystając z naszych doświadczeń i doświadczeń innych krajów i rozmów prowadzonych w ramach UE. - mówił podczas konferencji Premier Mateusz Morawiecki.

Wydarzenia kulturalne będą mogły odbywać się z udziałem 25% publiczności w przestrzeni zamkniętej, maksymalnie 100 osób będzie mogło uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych w plenerze. Do sal kinowych wejdzie tylko 25% maksymalnej liczby widzów. Podczas imprez okolicznościowych maksymalna liczba gości wynosić będzie 75 osób. 

Zgromadzenia maksymalnie do 150 osób, minimalna odległość między zgromadzeniami wynosić będzie 100 metrów. W restauracjach 1 osoba na 4 metry kwadratowe a w siłowniach 1 osoba na 7 metrów kwadratowych. 

Nasze podejście w tym zakresie musi doprowadzić do tego, że spowolnimy przyrost zakażeń. Tylko w ten sposób unikniemy drugiego lockdownu i niedostępności służby zdrowia dla pacjentów. - dodaje Morawiecki.

Czy Zielona Góra lub Gorzów Wielkopolski trafią do czerwonej strefy?

Czerwone strefy będą aktualizowane przez ministerstwo zdrowia co tydzień w czwartki. W tym tygodniu żaden z lubuskich powiatów nie znalazł się w czerwonej strefie.

Artykuł aktualizowany na bieżąco (KLIKNIJ F5 lub odśwież)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u