Dlaczego warto ćwiczyć fitness?

17 sierpień 2021
Autor: 
Dlaczego warto ćwiczyć fitness?

Nie od dziś wiadomo, że dbanie o aktywność fizyczną ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Ćwiczenia fitness to jedna z ulubionych form aktywności kobiet - są energiczne, angażujące wszystkie mięśnie i spalają dużo kalorii. Dlaczego warto się na to zdecydować i jaki sport wybrać?

Odpowiednia technika to podstawa

Jeżeli zastanawiamy się nad zmianą swojego trybu życia i planujemy włączyć trochę ruchu do dnia codziennego, warto pomyśleć o fitnessie. Jest to szerokie pojęcie, które obejmuje ćwiczenia ruchowe angażujące całe ciało w różnej formie - może być to pilates, stretching, aerobik czy joga. Każda z nich pomaga nam w utrzymaniu dobrej kondycji, postawy i poprawia nasz nastrój. Jeżeli zastanawiamy się, co wybrać, warto spróbować darmowych zajęć na wielu siłowniach, aby przekonać się, co będzie dla nas najlepsze. Jedni wolą spokojniejsze, statyczne ćwiczenia, innym zależy na rozciąganiu, a dla niektórych taniec to najlepsza forma aktywności. Warto również przejrzeć porady dotyczące fitness, które znajdziemy na portalu welbi.pl. To tam możemy dowiedzieć się więcej na tematy holistycznego podejścia do zdrowia, aktywności czy diety. Na czym warto się skupić? Przede wszystkim poprawne wykonywanie ćwiczeń. Powinniśmy uważać na nasz kręgosłup, aby go nie przeciążać i zachowywać odpowiednią postawę. Ponadto warto wybierać takie ćwiczenia, które nie działają negatywnie na nasze stawy, a je wspomagają. Warto pamiętać, że dobrze jest łączyć pewne formy ruchu - jogę stosować na uspokojenie, uporanie się z bezsennością, a także jako forma medytacji, a na przykład zajęcia z zumby jako rozładowanie energii, wydzielenie endorfin i wzmocnienie mięśni. Pamiętajmy, że fitness możemy ćwiczyć również w domu - obecnie w internecie możemy znaleźć wiele darmowych ćwiczeń, z których warto korzystać. Przydatne tutaj jest lustro oraz mata - aby nie wykonywać ćwiczeń na podłodze i sprawdzać, czy odpowiednio je wykonujemy.

Zadbaj o zdrowy styl życia

Warto pamiętać, że fitness to nie tylko ćwiczenia, ale cały styl życia. Dlatego tak ważne jest patrzenie holistycznie na nasze zdrowie - niezwykle istotny jest również odpoczynek i regeneracja. Po treningu warto zadbać o rozciąganie, które pozytywnie wpływa na nasze mięśnie. Ponadto niezwykle istotny jest sen - 7-8 godzin to podstawa. Kolejnym aspektem jest odpowiednia dieta - w końcu jesteśmy tym, co jemy. Jeżeli dbamy o pełnowartościowe posiłki, czujemy się lepiej i mamy więcej energii. Dzięki temu unikamy również wielu chorób spotykanych dzisiaj niezwykle często takich jak insulinooporność, problemy z układem krwionośnym czy cukrzyca. Warto jeść regularnie, w mniejszych porcjach, dużą ilość warzyw oraz owoców, a także unikać bardzo przetworzonych produktów. Kolejną kwestią, z którą jest problem w obecnym świecie to zbyt duża ilość stresu. Tempo naszego życia stale się zwiększa i mamy coraz więcej obowiązków. Warto poświęcić czas na uspokojenie swoich myśli, spacer, rozmowę z bliskimi osobami czy medytację, które pozwolą nam zadbać o nasze zdrowie psychiczne.

Wybierz aktywność dla siebie

Motywów na wdrożenie aktywności fizycznej może być wiele - często jest to chęć zachowania smukłej sylwetki, ale również zbudowanie masy mięśniowej. Warto pamiętać, że plusem jest nie tylko wygląd, ale również kondycja i zdrowy organizm, który odwdzięczy się nam w przyszłości. Musimy jednak pamiętać, że nie ma jednego, najlepszego treningu ani sportu - każdy jest odpowiedni, jeżeli sprawia nam przyjemność i szybko z tego nie rezygnujemy. Dlatego tak ważne jest dopasowanie go do naszych preferencji. Obecnie mamy z czego wybierać - w każdym mieście znajduje się co najmniej kilka klubów fitness z różnorodnym programem - od ćwiczeń aerobowych, po typowe cardio, budowanie pośladków czy rozciąganie. Możemy również ćwiczyć w domu, pójść na basen, tenis czy biegać po parku. Jeżeli wolimy spokojne aktywności, do naszej dyspozycji jest również joga, jak i codzienne spacery, które pozytywnie wpłyną na naszą kondycję, jak i dotlenią organizm. Warto próbować nowych rzeczy i choć w minimalnym stopniu wprowadzić sport w nasze życie, aby poczuć się lepiej.

NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u