Zdrowe śniadanie w Zielonej Górze? Tu zjesz dania ze “swojskich” produktów

11 lipiec 2023
Autor: 
Zdrowe śniadanie w Zielonej Górze? Tu zjesz dania ze “swojskich” produktów

Nowe miejsce na mapie zielonogórskich restauracji. Stawiają na własne wyroby i ekologię

Muuu Bistro to nowy punkt na mapie zielonogórskich śniadaniowni

Jest to rzemieślnicza restauracja serwująca pomysłowe dania przygotowane z produktów własnego wyrobu. Większość składników takich jak mleko, sery, pieczywo, dżemy i warzywa to produkty pochodzące z eko-gospodarstwa prowadzonego przez właścicieli. Muuu Bistro to miejsce dla szukających zdrowej żywności, wysokiej jakości i “babcinych” smaków we współczesnej odsłonie.

Podstawowym składnikiem dla wielu produktów z karty jest najwyższej jakości mleko pochodzące od krów z własnej hodowli. Z mleka wytwarzane są długodojrzewające sery, twarogi i jogurty spełniające najwyższe standardy. Warto spróbować swojskiego masła, które idealnie sprawdza się jako dodatek do pieczywa, które oczywiście też jest własnej produkcji. Chleby, drożdżówki, chałki i bułki wypiekane są pod czujnym okiem właścicieli zgodnie z tradycyjnymi recepturami - bez polepszaczy i bez konserwantów.

- Zielona Góra to miasto wielu dobrych restauracji, ale my chcieliśmy dać ludziom coś, czego w naszym mieście jeszcze nie było. Serwujemy dania przygotowane na bazie wytwarzanych przez nas składników. Mamy swoje mleko, jajka, sery i pieczywo. Stawiamy na jakość, a za tym idzie również zadowolenie odwiedzających - mówi Waldemar Stępak, właściciel restauracji.

Już w dzień otwarcia pod swoimi drzwiami lokal zebrał znaczną ilość gości

Niespotykana wręcz dbałość o pochodzenie produktów skutkuje zadowolonymi i chętnie wracającymi klientami, którzy coraz częściej wybierają śniadanie w tym klimatycznym miejscu.

Przede wszystkim jakość, czyli własne zwierzęta i wyroby

To co trafia na talerze klientów wytwarzane jest w myśl zasady od pola do stołu. Nie ma miejsca na tańsze zamienniki i “sklepowe” produkty. Wszystko jest swojskie - od najprostszych do pozyskania rzeczy jak jajka czy owoce po własnoręcznie wytwarzane sery, twarogi czy masło.

Tajemnica świetnego smaku tkwi w kontrolowaniu nawet tego, co jedzą krowy. Karmione są ekologicznie, a najwyższej jakości pożywienie pozwala uzyskać świetny smak mleka. Każdy element hodowli dopilnowany jest tak, aby oferować wyjątkowy smak i jakość przygotowywanych dań.

Z oferty wyróżnić warto na przykład obtoczone w jajku tosty z serem i pieczarkami. Jest to jeden z bestsellerów, którego smaku nie sposób podrobić. Świeże jajka codziennie przywożone są z wiejskiego gospodarstwa, a zasmażany w środku ser gouda wytwarzany jest własnoręcznie według tradycyjnych procedur. Zamawiając danie na słodko, na talerzu znajdziemy dżem. Jak łatwo się już domyślić - również własnej produkcji.

Aby dopełnić rzemieślniczego dzieła, nawet zastawa na której wydawane jest jedzenie nie jest przypadkowa. Wykonana w lokalnej, lecz znanej na cały świat manufakturze Bolesławiec.

Bistro otwarte od samego rana

Muuu Bistro mieści się w wygodnej lokalizacji w otoczeniu młodego osiedla przy ulicy Jana z Kolna, pod numerem 14D. Na śniadanie zdąży nawet największy śpioch, ponieważ serwowane jest od godz. 8:00 do 14:00, od wtorku do piątku. Na weekend każdy lubi trochę dłużej pospać, dlatego restauracja otwiera się nieco później, bo o 9:00, a jej drzwi pozostają otwarte aż do 15:00.

Zwierzaki mile widziane, do restauracji wejdziecie z czworonogiem

Właściciele czworonogów nie muszą się zastanawiać co zrobić ze swoim zwierzakiem wybierając się na śniadanie. Obsługa lokalu zachęca do zabierania psów ze sobą zaznaczając, że lokal jest przyjazny zwierzętom. W Muuu Bistro na czworonożnych towarzyszy zawsze czekają miski z wodą i karmą.

Chcieliśmy uczynić Muuu miejscem przyjazne zwierzętom. Stąd też wystrój lokalu, jego nazwa oraz możliwość wejścia ze zwierzętami. Zdajemy sobie sprawę, że wielu klientów czasami nie ma gdzie zostawić psiaka, a chciałoby nas odwiedzić. Poza tym są klienci, którzy przychodzą do nas w trakcie porannego spaceru ze swoimi psami. Mi również zdarza się być w Muuu z jednym ze swoich psów. - mówi Waldemar Stępak, właściciel Muuu Bistro.


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u