Od początku kryzysu migracyjnego uratował ponad 2000 ludzkich istnień! Kim jest Mariusz Kurnyta

02 wrzesień 2023
Autor: 

Człowiek Lasu - Mariusz Kurnyta, od dwóch lat niesie pomoc humanitarną na pograniczu polsko-białoruskim. Od początku kryzysu migracyjnego uratował ponad 2000 ludzkich istnień!

„Jeżeli odmawiamy człowieczeństwa tym ludziom w lesie na pograniczu, odmawiamy człowieczeństwa również sobie. A na tym pograniczu zabija się człowieka w człowieku i to jest najgorsze, co może uczynić człowiek względem drugiego człowieka ".

Mariusz Kurnyta to aktywista Podlaskiego Ochotniczego Pogotowia Humanitarnego oraz wolontariuszem Fundacji Wolno Nam. Jest laureatem Nagrody Janusza Korczaka (2023), Nagrody Aliny Margolis Edelman (2022) i Nagrody A.G Farah Fundacja dla Somali (2022).

Posłuchajcie bohatera ratującego człowieczeństwo. Zapraszamy!

Osobom gotowym udzielić wsparcia podajemy numer telefonu Podlaskiego Ochotniczego Pogotowia Humanitarnego: + 420 704 734 160 oraz link do zrzutki: zrzutka.pl/x9egpx

Tadeusz Krupa i Arkadiusz Olszowy, lubuscy dziennikarze, organizują wirtualne spotkania z politykami i autorytetami kraju i regionu.

Tadeusz Krupa to były Prezes i Redaktor Naczelny Radia Zachód. Po niszczeniu niezależności mediów publicznych przez PiS, przeniósł się do mediów prywatnych. Otrzymał nominację do Polsko Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej.

Arkadiusz Olszowy to były dziennikarz Radia Zielona Góra i redaktor Sekcji Polskiej Radia Wolna Europa.

Spotkania odbywają się na żywo na platformie Twitter i są bezpieczną przestrzenią do dyskusji na tematy ważne dla nas wszystkich. W spotkaniach tych gościli już Marszałek Elżbieta Anna Polak, Senator Wadim Tyszkiewicz, Prezydent Sopotu Jacek Karnowski nieżyjący już Profesor Paweł Śpiewak, Profesor Wojciech Sadurski czy dr Hanna Machińska oraz wiele innych osób.

Oprócz nich, Redakcję Radia Wolna PL tworzą Witold Pronobis, historyk i były dziennikarz RWE, Anna Kacprzyk absolwentka psychologii społecznej na Uniwersytecie SWPS w Warszawie, autorka min. audycji „Rozmowy Ani” i „Granice Polskie” oraz Mateusz Żurek prowadzący audycje o tematyce sportowej.


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u