Andrzejki 2023. Najciekawsze wróżby i nie tylko

25 listopad 2023
Andrzejki 2023. Najciekawsze wróżby i nie tylko AdobeStock

Andrzejki to idealna okazja do świetnej zabawy w gronie najbliższych. Tej magicznej nocy wiele osób stawia na różnorodne wróżby, co umila im czas. A jakie są najciekawsze? W naszym artykule znajdziesz kilka inspiracji.

Wróżby na Andrzejki

Zabawa andrzejkowa to czas na tańce, rozmowy i oczywiście wróżby. Najwięcej osób imprezuje w wigilię świętego Andrzeja, czyli w noc z 29 do 30 listopada. To czas na rozluźnienie, relaks i złapanie oddechu. A dla wielu dobra zabawa to także ciekawe wróżby.

Wróżba z połówkami orzecha włoskiego

Na imprezę andrzejkową często wybieramy się parami. Ta wróżba powstała z myślą właśnie o związkach. Kobieta i mężczyzna utrzymują jednego orzecha włoskiego, a następnie rozłupują go na pół. Do każdej z połówek wkładają karteczkę z imieniem. Teraz pora na sprawdzenie trwałości pożycia. Obie połówki należy włożyć do miski z wodą i obserwować to, co się wydarzy. Jeżeli połówki będą do siebie płynąć, to znak, że związek przetrwa. W przeciwnym razie… Para raczej się rozstanie.

Wróżba z monetami

To praktyczna wróżba, która sprawdzi się także w przypadku singli. Do jej wykonania potrzebujesz jedynie miski z wodą oraz monety. Wypełnione wodą naczynie ustaw przynajmniej dwa metry od miejsca, w którym stroisz. Później pomyśl życzenie i rzuć monetą. Jeżeli uda Ci się trafić za pierwszym razem, możesz spodziewać się rychłego spełnienia marzenia. Jeżeli za drugim, będziesz musiał poczekania do następnego roku. A jeśli nie trafisz za trzecim razem, niestety, Twoje życzenie się nie spełni.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Niemowlę skatowane w Zielonej Górze. "Rozległe obrażenia mózgu"

Skórka jabłka prawdę Ci powie

Każda z osób obecnych na imprezie powinna obrać jabłko. Bardzo ważne jest to, aby skórka była jak najdłuższa, a więc trzeba się postarać. Osoba, która obierze cały owoc w taki sposób, aby skórka się nie zerwała, może liczyć na ogrom szczęścia w przyszłym roku. To jednak nie wszystko! Teraz uczestnicy imprezy rzucają skórkę za siebie, a następnie próbują odszyfrować utworzony kształt i poznać jego symbolikę. Obierkę należy rzucić przez lewę ramię, literę, jaką utworzyło jabłko to inicjał imienia Twojej drugiej połówki.

Andrzejki 2023 imprezy

Choć prawdziwe Andrzejki dopiero 29 listopada, w większości imprezy odbywają się już dziś. Jeśli szukasz ciekawego miejsca na andrzejkową imprezę, oto kilka propozycji:

  • ANDRZEJOWE WINA BRANIE! - Młode wino, grzaniec, tworzenie świec w kolorze wina, wróżby i winne historie z Winnicą Saganum - Bożnów 1C, 68-100 Bożnów
  • Impreza andrzejkowa przy muzyce lat 80` 90` i współczesnej - pyszne MENU, wyjątkowe drinki oraz grzańce tradycyjne i grzańce na miodzie pitnym - Dzika Ochla
  • DJ CZAKU - Wedding & Events i Elżbieta Kołodziejczak zapraszają na Andrzejki w stylu retro - powrót do przeszłości i cofamy się do lat 80', 90' - Siecieborzyce, 67-130 Siecieborzyce
  • Na Andrzejkową zabawę dancingową z zespołem SFERA, motyw przewodni muzyka Carlosa Santany zaprasza Piekarnia Cichej Kobiety w Zielonej Górze.

Czytaj także: Black Weekend z Newsem Lubuskim. Nie przegap okazji!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u