Na terenie po fabryce Zefam w Zielonej Górze powstanie osiedle na 700 mieszkań (ZDJĘCIA)

22 listopad 2021
Autor: 
Zielona Góra: Osiedle na terenie po fabryce Zefam Fot. Aristoinvest Group

Będą nowe mieszkania w Zielonej Górze. Na terenie dawnej fabryki Zefam powstanie osiedle z małym parkiem handlowym. Przewidziano niemal 1000 miejsc parkingowych.

Nowy inwestor podpisał umowę przedwstępną sprzedaży gruntów z właścicielem terenu po dawnej fabryce mebli Zefam przy ulicy Sienkiewicza oraz firmą deweloperską Aristoinvest Group. I tak zamiast dużej galerii handlowej oraz wieżowca powstanie eko-osiedle.

Ponad 700 mieszkań i blisko 1000 miejsc parkingowych

- Osiedle mieszkaniowo-usługowe zaprojektowane będzie zgodnie z trendami zielonej energii i otwartego miasta. Przy zachowaniu otaczającego obszar starodrzewu, dokonane zostaną dodatkowe nasadzenia drzew w alei wjazdowej oraz krzewów i zieleni na dachach budynków i garaży - informuje Aristoinvest Group.

Zielone, nowoczesne osiedle na ponad 700 mieszkań zostanie wyposażone w dwupoziomowy parking na niemal 1000 samochodów. Ponadto nie zabraknie miejsc do ładowania aut elektrycznych czy parkowania rowerów. Konstrukcje budynków będą nawiązywać wizualnie do historycznej, ceglanej zabudowy, łącząc tradycję z nowoczesnością.

W parterach budynków osiedla znajdą się lokale usługowe. Nowy inwestor przewiduje przestrzeń m.in. na żłobek, klub fitness, sklep ogólnospożywczy, kawiarenki, pralnię i lokale kosmetyczne.

Prace jeszcze w 2022 roku

Prezes Aristoinvest Group, Adam Kuczma, podkreśla, że pomysły nowego inwestora wynikają zarówno z wsłuchania się w głosy mieszkańców Zielonej Góry, jak i nowoczesnego podejścia do myślenia o przestrzeni miejskiej.

Prace nad przygotowaniem terenu pod inwestycję powinny rozpocząć się w IV kwartale roku 2022.

Przeczytaj też: Z lotniska Zielona Góra - Babimost polecimy do Lwowa. To nowe połączenie PLL LOT


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u