Ewakuacja dworca PKP w Żaganiu

29 lipiec 2016
Autor: 
Adam Żyworonek

Pozostawiony na dworcu kolejowym pakunek był przyczyną ewakuacji pracowników i wezwaniem sekcji antyterrorystycznej z Gorzowa.

W środę (27.07) około godz. 10.30 żagańscy SOK-iści podczas patrolu zauważyli podejrzany pakunek. O znalezisku poinformowali policję, która przybyła na miejsce wraz z patrolem rozpoznania sapersko-minerskiego.

Policjanci ewakuowali pracowników dworca. W poczekalni nie było podróżnych. O incydencie została powiadomiona również Komenda Wojewódzka Policji, która zdecydowała o wysłaniu do Żagania sekcji antyterrorystycznej z Gorzowa.

Po przejęciu pakunku okazało się, że w środku znajdują się zapakowane zasłony okienne. Bardzo szybko udało sie ustalić właściciela paczki. To 59-letnia kobieta, mieszkanka Częstochowy, która przyjechała do Żagania posprzątać mieszkanie po zmarłym członku rodziny. Po oczyszczeniu mieszkania część rzeczy zabrała ze sobą. Wśród nich właśnie ów zasłony. Paczka była jednak zbyt ciężka i kobieta postanowiła pozostawić ją przy koszu na śmieci na dworcu.

- Kobieta tłumaczyła się, że nie zdawała sobie sprawy ze swojego czyny - komentuje podinsp. Sylwia Woroniec, rzecznik prasowy KPP w Żaganiu - po przeanalizowaniu całej sprawy podejmiemy decyzje co dalej, czy i jakie konsekwencje poniesie kobieta.

Dworzec został ponownie otwarty o godz. 15.00

13875068 1120570598000358 278442191 n

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u