Dziś bronimy wolności słowa

10 sierpień 2021
Autor: 
Dziś bronimy wolności słowa Adobe Stock

Dziś w całym kraju odbędą się protesty w obronie wolnych mediów. W Gorzowie rozpoczną się o 17 przy Fontannie Paukscha na Starym Rynku a w Zielonej Górze godzinę później przed Filharmonią na Powstańców Wielkopolskich.

"Wolne media, Wolni ludzie, Wolna Polska"

To hasło przewodnie dzisiejszych wydarzeń. Impulsem do działania była obecna sytuacja stacji TVN24. Przypomnijmy, 26 września wygasa obecna koncesja dla TVN24. Aby nadal nadawać, stacja musiałaby sprzedać 51 proc. udziałów polskiej firmie lub spółce z Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Choć spółka TVN S.A złożyła wniosek o przedłużenie koncesji już 18 miesięcy temu (6 lutego 2020 roku) do dziś KRRiT jej nie podpisała. 

PiS zneutralizował już dzienniki regionalne Polska Press. Teraz chce zamknąć usta dziennikarzom TVN. 

Tylko nieliczni i ci najbardziej sprzyjający władzy wierzą, że PiS po przejęciu Polski Press, nie przedłużeniu koncesji TVN24 i przejęciu całego koncernu TVN się zatrzyma. Ja i Ty wiemy, że będzie inaczej. Pomimo wakacji, trwającej pandemii czas ruszyć na ulice. Nie dopuścimy, żeby wszystkie media w Polsce reprezentowały poziom publicystyki i propagandy TVP Info - napisali w oświadczeniu organizatorzy wydarzenia. Podkreślają, że istnienie wolnych i niezależnych mediów jest podstawą demokratycznego państwa.

Kto z nas chciałby żyć w kraju, w którym liczy się tylko jedna narracja. Zamykanie ust mediom, które nie są przychylne obecnej władzy to zamykanie ust wszystkim Polakom. Kolejnym krokiem będziemy MY - Wolni ludzie. Wolna Polska. 

Głos ambasadora USA 

"USA z rosnącym niepokojem obserwują procedurę związaną z koncesją TVN oraz nowy projekt zmian ustawy medialnej. TVN od ponad 20 lat jest istotną częścią polskiego krajobrazu medialnego. Wolna prasa ma kluczowe znaczenie dla demokracji" - napisał Bix Aliu kierujący amerykańską ambasadą pod nieobecność ambasadora USA w Warszawie.

Protest na urlopie

Nasza obecność na dzisiejszych protestach jest ważna. Odbywają się one niemal w całym kraju. Będąc na urlopie również możesz stanąć w obronie wolnych mediów, w obronie wolności słowa. Sprawdź, mapę miejscowości, w których organizowane są protesty.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Posypały się mandaty. Policja z dronem łapała kierowców

NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u