Tragiczne statystyki utonięć w Polsce

20 sierpień 2016
Autor: 

Statystyki utonięć w roku 2016 nie są aż tak tragiczne jak w roku ubiegłym, jednak w dalszym ciągu są zatrważające.

Od maja do połowy sierpnia 2016 roku utonęło ok. 240 osób. W tym samym czasie w roku 2015 utonęło ok. 330. W lipcu br. utonęło aż 76 osób. Najwięcej z nich tonie w rzekach i jeziorach. Największą liczbę utonięć zanotowano w roku 2013 - 760, w tym 77 dzieci i młodzieży do 18 roku życia.

Najczęstszą przyczyną utonięć jest korzystanie z niestrzeżonych kąpielisk, brawura oraz alkohol. Bardzo wiele osób przecenia swoje możliwości. Często nie stosujemy się do zaleceń ratowników. Lekceważymy czerwone flagi, czego przykładem była śmierć nastoletnich dziewczynek, które weszły z ojcem do morza.

Jak pomagać? Jeśli nie umiemy nie pomagać.

To straszne, ale osoba tonąca to osoba agresywna i nieobliczalna, która za wszelką cenę stara się utrzymać na wodzie. Jeśli nie potrafimy dobrze pływać jedyną pomocą jaką możemy służyć jest wezwanie ratownika. Jeśli nie mamy umiejętności pływania będziemy tonąć razem. Nigdy nie ratować samemu.

 

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u