Brzeźnica: Budowa Centrum Kultury Górali Bukowińskich

02 kwiecień 2022
Autor: 
Brzeźnica: Budowa Centrum Kultury Górali Bukowińskich Gmina Brzeźnica

Rozpoczęły się roboty budowlane w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Budowa Centrum Kultury Górali Bukowińskich” w Brzeźnicy. Obecnie trwają roboty ziemne – wykonanie fundamentów pod budynek.  

Jak informuje Urząd Gminy w Brzeźnicy pierwszy etap robót zakłada wykonanie fundamentów, budowę ścian nośnych i ścianek działowych. Wykonanie stropów żelbetowych, wykonanie schodów żelbetowych ,budowę kominów, wykonanie podposadzkowej instalacji kanalizacji sanitarnej i tłuszczowej. Wykonanie podkładu betonowego pod posadzki.

Jest to bardzo ważny moment dla gminy i mieszkańców Brzeźnicy, którzy od wielu lat zabiegali o budowę świetlicy wiejskiej. Przygotowania do realizacji inwestycji Gmina rozpoczęła już 2019 r., która po konsultacjach z Radą Sołecką i wyborze projektu, zleciła opracowanie dokumentacji projektowej.

Do końca maja planowane jest zakończenie prac związanych z I etapem budowy.

Całkowity koszt realizacji zadania wyniesie 889 277,29 zł. Na jego realizację Gmina pozyskała dofinansowanie z środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 w wysokości 800 000 zł. Wykonawcą prac jest firma budowlana M.S. Budownictwo Sp.j. z Nowej Soli.

W maju zostanie ogłoszony przetarg na II etap inwestycji.

Czytaj także: Cyfrowy doktor trafi do zielonogórskich karetek! Jak działa taki system?


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u