Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka w Lubuskiem. Strażacy zapraszają na festyn

08 maj 2022
Autor: 
Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka w Lubuskiem Fot. KW PSP Gorzów Wlkp.

Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka odbędą się w Gorzowie Wielkopolskim. Już 14 maja strażacy zapraszają mieszkańców na uroczystości. Będzie np. strażacki festyn.

Choć Dzień Strażaka przypada na 4 maja, to jego obchody planuje się na cały miesiąc. Są uroczystości gminne, powiatowe oraz regionalne. I tak Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza na Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka, które odbędą się w sobotę, 14 maja.

Wszystko zacznie się o godzinie 10:00 w gorzowskiej katedrze, gdzie odbędzie się msza święta. Tuż po niej około 11:30 nastąpi przemarsz wszystkich pododdziałów na plac Grunwaldzki. Tam odbędzie się już uroczysty apel, na którym wręczone zostaną odznaczenia i awanse na wyższe stopnie służbowe.

Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka - festyn

Po oficjalnej części obchodów strażacy zachęcają do udziału w specjalnym festynie. Ten potrwa od godziny 14:00 do 18:00. Każdy będzie mógł m.in. zapoznać się ze sprzętem, jakim dysponuje straż pożarna.

Funkcjonariusze liczą przede wszystkim na dzieci i młodzież. To właśnie z myślą o najmłodszych przygotowanych zostanie kilkanaście stoisk pożarniczych. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Przeczytaj też: 3,6 miliona złotych dla lubuskich OSP. Pieniądze otrzyma blisko 300 jednostek (LISTA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u