Nowy wóz strażacki dla OSP Kije (FILM / ZDJĘCIA)

25 listopad 2016
Autor: 

W piątek, 25 listopada odbyła się Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta Sulechów, podczas której radni głosowali m.in. za zakupem nowego wozu bojowego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kijach.

Koszt wozu to 850 tysięcy złotych, z czego połowę pokrywa Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej a drugą cześć Gmina.

- Mamy 150 tys. w roku bieżącym, a potrzebne 275 tys. pozyskamy z kredytu, który spłacimy w ciągu jednego roku - informował podczas Sesji burmistrz Ignacy Odważny.

Na sali zebranych było 19 radnych, co stanowiło kworum, wniosek został przegłosowany jednogłośnie.

- Jesteśmy po głosowaniu i jestem bardzo zadowolony, że udało nam się zrealizować to co burmistrz przedstawił - mówił radny Arkadiusz Sowiński - Zakup tego sprzętu jest bardzo ważny. Jako emerytowany policjant Wydziału Ruchu Drogowego setki razy widziałem dramat na drodze. Taki sprzęt jest potrzebny. Kredyt można spłacić, pieniądze odzyskać ale życia raz straconego nie odzyskamy.

Nowy wóz bojowy typu średniego trafi do OSP Kije jeszcze w tym roku.

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u