Falubazowy Mikołaj rusza do dzieci

06 grudzień 2016
Autor: 
Pixabay

6 grudnia Falubazowy Mikołaj po raz ósmy wyruszy z paczkami do dzieci z Zielonej Góry i okolic. Na początek odwiedzi najmłodszych pacjentów zielonogórskiego szpitala klinicznego.

Do świąt Bożego Narodzenia żużlowcy oraz kibice Falubazu Zielona Góra odwiedzać będą domy dziecka, pogotowia opiekuńcze, szpitale oraz ubogie rodziny. Łącznie rozdanych zostanie ponad 2000 paczek. W każdej znajdzie się falubazowy gadżet, zebrane podczas zbiórek słodycze oraz dodatkowe prezenty od partnerów akcji.

- Od ośmiu lat Falubazowy Mikołaj oprócz prezentów przynosi dzieciom wiele radości, uśmiechu i pięknej świątecznej atmosfery, która w tym czasie powinna gościć w każdym domu. Cieszę się, że ja i nasza drużyna możemy być częścią tak szlachetnej akcji – mówi kapitan Ekantor.pl Falubazu Piotr Protasiewicz.

Akcja Falubazowe Mikołajki przez osiem lat rozrosła się do potężnych rozmiarów. Wszystko zaczęło się od pomysłu Stowarzyszenia Kibiców Tylko Falubaz i kilkuset paczek rozdanych w Zielonej Górze oraz w miastach, w których funkcjonowały fan cluby. Z roku na rok coraz bardziej w ten projekt angażował się też klub przy pomocy Fundacji Falubaz Pomaga oraz sami zawodnicy.

Aktualnie Falubazowe Mikołajki to największa inicjatywa charytatywna w regionie, łącząca sportowców wielu dyscyplin i artystów, którzy przeznaczają atrakcyjne gadżety na licytacje. To właśnie dochód z tych aukcji pozwala nam na przygotowanie jak najbogatszych paczek. W tym roku kibice licytowali m.in. kask Piotra Protasiewicza i trening snookera z jego udziałem, skok spadochronowy z Patrykiem Dudkiem, koszulki Arkadiusza Milika i Grzegorza Krychowiaka, czy funkcję asystenta Marka Cieślaka na treningu naszej drużyny.

Plan najbliższych wizyt:

6 grudnia 11.00 - Wojewódzki Szpital Kliniczny w Zielonej Górze 6 grudnia

15.00 – Dom Dziecka w Świebodzinie

7 grudnia 16.00 – Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza nr 4 w Zielonej Górze

8 grudnia – Sulechów, Wojnowo, Babimost

9 grudnia, 11.00 – Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zielonej Górze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u