Co z reformą edukacji ? (ZDJĘCIA)

09 styczeń 2017
Autor: 

Reforma edukacji od kilku miesięcy jest na ustach polityków, działaczy Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz rodziców. Jaka będzie decyzja Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej okaże się już dziś.

W poniedziałek 9 stycznia do Zielonej Góry przyjechał Sławomir Broniarz - prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego. Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej w lubuskim oddziale ZNP przyznał, że chce poważnej debaty o edukacji, bo edukacja to najważniejsza dziedzina życia społecznego, od której zależy nasza pozycja w przyszłości.

-Przypominam, że koszty reformy poniosą samorządy, a nie minister Anna Zalewska. Po co nam ten chaos? Pokazywanie, że gimnazjum się nie sprawdza i jest złe jest absurdem, żadne badania tego nie dowodzą - mówił Broniarz.

Prezes ZNP podkreślił również, że szkoda, że prezydent RP Andrzej Duda nie zabrał jednoznacznie głosu w sprawie reformy oświaty.

Prezydent Andrzej Duda ma podjąć decyzję ws. ustaw: Prawo oświatowe i Przepisy wprowadzające Prawo oświatowe. Dziś 9 stycznia mija konstytucyjny termin, w jakim prezydent musi ustawę podpisać, nie podpisać lub odesłać do Trybunału Konstytucyjnego.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u