One Billion Rising w Zielonej Górze (ZDJĘCIA)

14 luty 2017
Autor: 

We wtorek 14 lutego na zielonogórskim rynku już po raz piąty Lubuszanki zatańczyły w proteście przeciwko przemocy wobec kobiet.

 Na zielonogórskim deptaku zebrały się zarówno kobiety jak i mężczyźni. Około 50 osób z różowymi balonami zatańczyło przeciwko przemocy.

- Jestem tu za każdym razem, bo uważam, że to dobry sposób na zwrócenie uwagi na problem przemocy wobec kobiet. Zasługujemy na szacunek i warto to pokazać - mówi pani Joanna.

„One Billion Rising – Nazywam się Miliard” to akcja, która ma na celu wywołanie światowej rewolucji. Idea jest prosta. Jednego dnia na całym świecie miliard osób protestuje przeciwko przemocy wobec dziewcząt i kobiet. Forma protestu jest jednak nietypowa – to taniec. W publicznych miejscach, żeby o akcji dowiedzieli się wszyscy wokół.

Za każdym razem akcja Nazywam się Miliard/ One Billion Rising Poland porusza trudny społecznie temat przemocy wobec kobiet. W tym roku główny temat to gwałt na randce.

Statystyki podają, że jedna na trzy osoby doświadcza, bądź doświadczyła choć raz w swoim życiu przemocy na randce. Przemoc na randce może przydarzyć się każdej osobie i nie ma związku z jej wykształceniem czy warunkami ekonomicznymi rodziny, z której pochodzi. Większość ofiar przemocy na randce to młode kobiety, należą one do grupy najwyższego ryzyka.

Organizatorem zielonogórskiej akcji „One Billion Rising” było Lubuskie Stowarzyszenie na Rzecz Kobiet BABA.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.