Bezpieczny XXIV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11 styczeń 2016

Zakończył się XXIV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Zielonej Górze nad bezpieczeństwem mieszkańców i wolontariuszy od wczesnych godzin porannych do późnych godzin wieczornych czuwało kilkudziesięciu policjantów zarówno umundurowanych jak i po cywilnemu.

Zielonogórscy policjanci przez cały dzień dbali o bezpieczeństwo wszystkich uczestników imprezy towarzyszącej Finałowi WOŚP, aby zbiórka pieniędzy dla osób starszych i na wyposażenie oddziałów pediatrycznych przebiegała spokojnie i bezpiecznie. Sprawdzali również czy zbiórka jest prowadzona przez osoby do tego uprawnione. Policjanci podejmowali działania profilaktyczne i edukacyjne w trosce o bezpieczeństwo osób starszych. Pierwsze spotkania odbyły się już w piątek, jeszcze przed Finałem WOŚP. Tegoroczna kampania edukacyjna skierowana była do osób starszych i przebiegała pod hasłem „Mierzymy wysoko”. Opierała się ona na kampanii edukacyjnej pod nazwą „Bezpieczna tożsamość. Nieskradzione życie” i obejmowała problematykę ochrony danych osobowych. W ramach działań profilaktycznych tej kampanii, zielonogórscy policjanci informowali seniorów o zagrożeniach oszustwami na ich szkodę m.in. na tzw. „wnuczka”, „krewnego” czy „policjanta” oraz radzili jak się przed nimi obronić i nie dać się oszukać.

Ponadto policjanci informowali osoby starsze, które chciały przekazać pieniądze do puszek wolontariuszy, jak taki kwestujący powinien wyglądać identyfikator, prawidłowe banderole na puszce), aby w trakcie zbiórki nie doszło do oszustw bądź wyłudzeń pieniędzy. Wzorem lat ubiegłych, tuż przed finałem policjanci z zespołu ds. profilaktyki społecznej nieletnich i patologii przeprowadzili specjalne szkolenia dla wolontariuszy, którym przekazali informacje dotyczące zasad zachowania bezpieczeństwa podczas zbiórki pieniędzy tzw. „ABC wolontariusza WOŚP” . Mundurowi zadbali o to, aby wolontariusze bezpiecznie dotarli do punktów zdawania puszek po kweście, bo jak co roku większość kwestujących to osoby małoletnie. Ku zadowoleniu zielonogórskich policjantów imprezy towarzyszące XXIV finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przebiegały bardzo spokojnie. Na terenie miasta i powiatu nie odnotowano, żadnych zdarzeń kryminalnych.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u