Wojskowy Dzień Kobiet (ZDJĘCIA)

08 marzec 2017
Autor: 
st.chor. Rafał Mniedło

Nietypowy Dzień Kobiet odbył się dziś w 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej. Kobiety otrzymały kwiatki i słodkości od polskich jak i amerykańskich żołnierzy.

Z każdym rokiem wzrasta liczba kobiet podejmujących się zawodów, które dawniej zastrzeżone były wyłącznie dla mężczyzn. Przykładem na to, iż słabsza płeć nie do końca okazuje się być słabszą jest aktywizacja kobiet w służbach mundurowych. W niełatwej służbie, w szczególności w szeregach 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej żołnierze kobiety coraz odważniej spełniają swoje ambicje i aspiracje.

W środę, 8 marca w symboliczny sposób męska część społeczności dowództwa Czarnej Dywizji podziękowała swoim koleżankom w służbie za dodatkową misję łagodzenia obyczajów.

Dzień Kobiet w wojsku w Żaganiu rozpoczął się nastrojowym koncertem Janusza Radka, który zaśpiewał nie tylko po polsku ale specjalnie dla pań z armii amerykańskiej po angielsku. Po koncercie kobiety otrzymały zarówno od Polaków jak i Amerykanów kwiaty oraz czekoladki.

- To bardzo miłe święto, którego w Stanach Zjednoczonych Ameryki nie mamy ale szanujemy, że obchodzi się je w Polsce dlatego przyłączamy się do życzeń i wręczamy kwiaty - powiedział Scott Walters

- Koncert był wspaniały, a do tego życzenia i kwiatek, to bardzo miły gest - mówi Claire Williams z amerykańskiej armii.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u