V edycja akcji „ Nasiona dla Afryki”

10 marzec 2017
Autor: 
Pixabay

Uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych w Krzeszycach już po raz piąty przystąpili do zbiórki nasion warzyw w ramach akcji „Nasiona dla Afryki”.

Jak poinformowała nas Barbara Adamska dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych w Krzeszycach w czasie czterech lat, zostało już wysłanych około 3000 torebek różnych nasion. W Polsce paczka nasion kosztuje stosunkowo niewiele, zaś w krajach Afryki Centralnej nasiona są bardzo drogie. Dla nas niewielki wydatek - dla nich niejednokrotnie syty posiłek.

Od pięciu lat na wiosnę w szkole zbierane są nasiona takich warzyw, jak: kapusta, cebula, burak, marchew, groch, fasola, ogórek, kalafior, kalarepa. Nasiona są następnie przesyłane do polskiej Misji w Zambii, gdzie wysiane w ogrodach i w ogródkach przydomowych okolicznych wiosek oddalają widmo głodu.

Szlachetną akcję nadzoruje od pięciu lat nauczycielka Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Krzeszycach Cecylia Kocimska.

- Pomysł narodził się kilka lat temu, a myślą przewodnią była pomoc i wsparcie bez niczego w zamian. Nie dajemy ryby tylko wędkę. Wiem, od znajomej, która jest w Afryce, że nasiona się przydają i nasza akcja ma sens. Dzieci bardzo chętnie przynoszą nasiona i cieszą się, że pomagają kolegom i koleżankom z innego kontynentu – mówi Cecylia Kocimska.

Nasiona w szkole zbierane są do 15 marca, następnie zostaną wysłane do Afryki.

 • Pomysły na zabawy z okazji Dnia Pluszowego Misia

  Pomysły na zabawy z okazji Dnia Pluszowego Misia

  Dziś trudno wyobrazić sobie dom bez pluszaków. Dzieci je wprost uwielbiają. Dzień Pluszowego Misia jest obchodzony na całym świecie 25 listopada. To dobra okazja do tego, żeby uczcić go w wyjątkowy sposób, a dzieciom zaproponować ciekawe zabawy. W artykule przedstawiamy kilka propozycji.

 • Jak pomóc jeżom w potrzebie? Poznaj kilka ciekawostek na ich temat

  Jak pomóc jeżom w potrzebie? Poznaj kilka ciekawostek na ich temat

  To mali przyjaciele ogrodników. Są tak urocze, że coraz więcej osób decyduje się na to, żeby trzymać je we własnym domu! Jeże na pewno są bardzo pożyteczne, dlatego warto o nie odpowiednio zadbać, w szczególności, kiedy za oknem robi się coraz zimniej. Jak pomóc dzikim jeżom?

 • Mecz charytatywny w Zielonej Górze. Będzie się działo

  Mecz charytatywny w Zielonej Górze. Będzie się działo

  W sobotę, 11 listopada, na Orliku przy Gimnazjum 6 w Zielonej Górze odbędzie się mecz charytatywny na leczenie Michałka ze Słubic. Celem meczu jest nie tylko zbiórka pieniędzy ale także promocja zdrowego trybu życia i integracja społeczności. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego kibicowania i wsparcia tej szlachetnej inicjatywy.

 • Halloween na ostatnią chwilę. Najlepsze przebrania dla dzieci

  Halloween na ostatnią chwilę. Najlepsze przebrania dla dzieci

  Halloween w Polsce cały czas zyskuje na popularności. Dorośli i dzieci doskonale się bawią, przygotowując wymyśle dekoracje, a przede wszystkim przebrania. Dziś przychodzimy do Was z kilkoma inspiracjami na kostiumy dla najmłodszych.

 • Programiści wciąż w czołówce najbardziej poszukiwanych specjalistów

  Programiści wciąż w czołówce najbardziej poszukiwanych specjalistów

  Rynek specjalistów IT będzie stale rósł. Tak przynajmniej wynika z raportów przedstawianych przez największą szkołę programowania dla dzieci i młodzieży w Polsce – Gigantów Programowania.

 • Nauczyciele ukryci w domach – rośnie liczba „cichych” edukatorów

  Nauczyciele ukryci w domach – rośnie liczba „cichych” edukatorów

  Choć w polskich szkołach brakuje nauczycieli, to jest jednak taki obszar, gdzie ich liczba wzrasta. Chodzi o alternatywną dla tradycyjnego systemu szkolnego edukację domową, z której w tym roku szkolnym korzysta już rekordowa liczba ponad 48 tys. uczniów. Tym samym ich nauczycielami stają się rodzice lub opiekunowie.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u