„Dzień Otwarty” w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Rzepinie (ZDJĘCIA)

26 kwiecień 2017
Autor: 
KPP Słubice

Policjanci z Rzepina wzięli udział w „Dniu Otwartym” w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Rzepinie. Szkoła promowała różne kierunki nauczania. Jednym z nich od 11 lat jest klasa o profilu policyjnym, dlatego też policjanci korzystając z okazji zachęcali uczniów do wstąpienia w ich szeregi. Dla młodzieży przygotowano wiele atrakcji m.in. pokaz sprzętu wykorzystywanego w codziennej służbie.

Pierwsza tego typu klasa została utworzona dziesięć lat temu w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Rzepinie i była pierwszą o tym profilu w województwie lubuskim. Podczas trzyletniego cyklu kształcenia młodzież zapoznaje się z podstawowymi zasadami pracy w policji, z podstawami prawa, samoobrony, musztry i wieloma innymi kierunkami związanymi ze służbą.

25 kwietnia odbyła się impreza pod hasłem „Po pierwsze nauka, po drugie przygoda".

Uczniowie Szkół Gimnazjalnych mogli zapoznać się z bazą dydaktyczną szkoły oraz z bogatą ofertą edukacyjną, porozmawiać z uczniami, spotkać się z nauczycielami i dyrekcją placówki. „Dzień otwarty” cieszył się dużym zainteresowaniem. Szkołę odwiedzili nie tylko uczniowie ale również przedszkolaki oraz wielu mieszkańców Rzepina.

Na gości czekała moc atrakcji m.in.: orkiestra wojskowa, ROSOMAK (kołowy transporter opancerzony), Żołnierze Armii Amerykańskiej, stoiska promocyjne i pokazy: Straży Granicznej, Urzędu Miejskiego, Wojska, Służby Celnej i Straży Pożarnej. W przedsięwzięciu wzięli udział również funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Rzepinie oraz policjanci z Sekcji Antyterrorystycznej KWP w Gorzowie Wlkp. Zaprezentowany przez policjantów sprzęt, który wykorzystują w codziennej służbie, cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.