Święto Bzów dzień pierwszy (ZDJĘCIA)

13 maj 2017
Autor: 

W słoneczną sobotę 13 maja w Bytomiu Odrzańskim zrobiło się niezwykle kolorowo i wesoło, a wszystko za sprawą rozpoczęcia dwudniowego Święta Bzów. Była królowa, rycerze, księżniczki, korowód i dużo pachnącego bzu.

Po godzinie 14.30 do portu w Bytomiu Odrzańskim wpłynęła Królowa Bzu. Na Odrze pojawiła się Laguna, a na niej goście, którzy przypłynęli z Siedliska. Następnie ulicami miasta przeszedł barwny korowód. Na rynku w centrum Bytomia rozpoczęła się zabawa, nie zabrakło licznych stoisk z gastronomią oraz rękodziełem. Nie zabrakło też zbiórki krwi, która odbyła się pod remizą OSP.

Koncerty, występy artystyczne i zabawa potrwa do późnych godzin wieczornych, a jutro świętowanie przenosi się do Siedliska. Kto nie ma jeszcze planów na niedzielę warto skorzystać z tej propozycji i miło spędzić czas na świeżym powietrzu.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u