FrankoFilm - znamy zwycięzców (ZDJĘCIA)

27 maj 2017
Autor: 
Archiwum Festiwalu

Znamy zwycięzców tegorocznej edycji FrankoFilmu. Międzynarodowy Festiwal Francuskojęzycznych Filmów Krótkometrażowych rozpoczął się w Zielonej Górze w piątek 26 maja i potrwa do niedzieli 28 maja. Główną gwiazdą Festiwalu jest Agata Buzek, która pierwszy raz przyjechała do naszego miasta.

Festiwal rozpoczęła piątkowa konferencja prasowa podczas której organizatorzy zapowiedzieli, że do obejrzenia jest około 40 filmów trwających maksymalnie 5 minut. Wszystkie filmy można było zobaczyć w sobotę w Lubuskim Teatrze za darmo.

Aktorka Agata Buzek wręczyła dziś laureatom pierwszą nagrodę. W tym roku Złoty Frankofilm przypadł w udziale III LO z Lublina, za film pt. „Theodore”.

- Poruszył nas i zachwycił swą prostotą – argumentowała Buzek, która była Przewodniczącą Jury.

Srebrny FrankoFilm zdobyli uczniowie z Liceum Plastycznego z Supraśla, za film pt. „Pergola” natomiast Brązowy Frankofilm wywalczyła ekipa Caracolda Films z Poznania za „Solution Alternative”.

Nagrodę Publiczności widzowie przyznali Lycee Slave z Ołomuńca w Czechach. Jedno z trzech wyróżnień dostali uczniowie I LO w Zielonej Górze.

Łącznie w Festiwalu wzięło udział ponad 150 uczestników nie tylko z Polski, ale także Niemiec, Rumunii, Czech czy Belgii.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u