Desperat zaatakował port lotniczy (ZDJĘCIA i FILM)

01 październik 2017
Autor: 

W sobotę 30 września na teren Portu Lotniczego Zielona Góra w Babimoście wtargnął napastnik. Desperat trzymając przedmiot przypominający broń palną oraz podejrzaną torbę, wziął jako zakładniczkę jedną z pracownic portu i chciał dostać się do samolotu. Do akcji wkroczyli funkcjonariusze Policji, Straży Granicznej, Służby Ochrony Lotniska, Straży Pożarnej oraz medycy. Swe umiejętności zaprezentowali także antyterroryści. Na szczęście ta groźnie wyglądająca sytuacja to tylko ćwiczenia lubuskich służb.

W sobotę 30 września funkcjonariusze Policji, Straży Granicznej, Służby Ochrony Lotniska, Straży Pożarnej oraz medycy zaangażowani byli w ćwiczenia dowódczo-sztabowe przeprowadzone na terenie Portu Lotniczego Zielona Góra w Babimoście. Celem ćwiczeń było przygotowanie służb do właściwego reagowania w przypadku wystąpienia realnych zagrożeń i sytuacji kryzysowych. Według scenariusza ćwiczeń, na teren portu lotniczego wtargnął mężczyzna, który posiadał ze sobą torbę oraz przedmiot przypominający broń. Napastnik zaatakował personel portu i wziął za zakładniczkę jedną z pracownic. Grożąc innym osobom próbował dostać się do samolotu. Gdy zakładniczce udało się wyswobodzić, napastnik zaczął uciekać. Został jednak błyskawicznie zatrzymany przez Służbę Ochrony Lotniska, a następnie przekazany funkcjonariuszom Straży Granicznej i Policji. Okazało się także, że nie działał on sam. Pomóc agresywnemu mężczyźnie próbowało dwóch innych napastników. Ich niecne starania okazały się jednak bezwartościowe, gdyż krótko po tym jak dostali się na teren portu, zatrzymani zostali przez policyjnych antyterrorystów. To jednak nie był koniec zagrożenia. Wciąż nie znana była zawartość torby należącej do napastnika. Wykorzystując specjalistyczny sprzęt, strażnicy graniczni oraz policyjni antyterroryści sprawdzili jej zawartość, niedopuszczająca tym samym do eksplozji.

Tej spektakularnie wyglądającej akcji przyglądali się mieszkańcy i zaproszeni goście, którzy byli pod ogromnym wrażeniem profesjonalnej pracy lubuskich służb. To kolejne w tym roku tego typu ćwiczenia. Podobne mogliśmy oglądać w kwietniu na terenie Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim.

źródło: KWP Gorzów Wlkp

MS

Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu.

  • O przyszłości portu lotniczego

    O przyszłości portu lotniczego

    Przyszłość portu lotniczego Zielona Góra/Babimost – to temat spotkania marszałek Elżbiety Anny Polak oraz członka zarządu województwa Marcina Jabłońskiego z władzami Państwowych Portów Lotniczych.

  • Port Lotniczy w Babimoście wstrzymuje loty!

    Port Lotniczy w Babimoście wstrzymuje loty!

    Port Lotniczy w Babimoście czasowo wstrzymuje loty z powodu trudnej sytuacji epidemicznej.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u