W ciągu najbliższych dwóch lat, znaczna część terenu zakładu Fabryki Nici Odra zostanie przebudowana i odrestaurowana. Ma tam powstać Wieża Ciśnień Społecznych i Gospodarczych, a rezydentami wieży mają być m.in. Muzeum Miejskie w Nowej Soli z nową funkcją galerii poprzemysłowej, Stowarzyszenie Solanin z nową funkcją kulturalno-kinową oraz Park Technologiczny Interior. Wieża będzie nie tylko przebudowana ale także rozbudowana z zagospodarowaniem placu wokół.
W projekcie przewidujemy także rozbudowanie głównej drogi osiowej i połączenie jej z ulicą Topolową (z planami jej nazwania ulicą Johanna Davida Gruschwitza oraz dwóch dróg poprzecznych z umiejscowieniem tam dwóch dużych parkingów i zagospodarowaniem zieleni. Zrewitalizowany zostanie także park Odry w stylu zabytkowym o powierzchni prawie 2 ha. Cały obszar rewitalizacji to przeszło 28 ha z czego prawie 20 to działania stricte inwestycyjne.
Najbardziej zniszczone i należące do Skarbu Państwa budynki zostały już wyburzone. Pieniądze na ten cel pozyskał wicewojewoda lubuski Robert Paluch. Koszt wyburzeń byłej przędzalni lnu wraz z łącznikami komunikacyjnymi, dawnej przędzalni bawełny oraz kominów to przeszło 1.1 mln złotych Był to warunek rewitalizacji terenu poprzemysłowego. Stan techniczny tych budynków był na granicy stanu awaryjnego i katastrofy budowlanej oraz stanowił zagrożenie dla otoczenia.
Teren zadania inwestycyjnego znajduje się w Nowej Soli przy ulicy Wrocławskiej na obszarze byłej Fabryki Nici „ODRA” oraz na obszarze parku pomiędzy Fabryką a ulicą Wrocławską – łączna powierzchnia ca. 4,2 ha. Inwestycja zostanie wykonana w dwóch etapach.
Termin wykonania inwestycji to 31 października 2019 r.