IX Lubuski Kongres Kobiet już za nami (ZDJĘCIA)

14 październik 2017
Autor: 

W sobotę w Sali Kolumnowej urzędu odbył się IX Lubuski Kongres Kobiet.

W programie nie zabrakło debaty z udziałem specjalistów i ambasadorów Województwa Lubuskiego, muzyki na żywo czy pokazu mody. Wręczone zostały również wyróżnienia dla liderek.

Marszałek Elżbieta Anna Polak jako jedyna kobieta w Polsce pełniąca tę funkcję i inicjatorka Lubuskich Kongresów Kobiet mówi: - Działamy w męskim świecie garniturów - w Sejmie panie stanowią 27 proc., w Senacie - 13 proc. Gdy buduje się zespół, płeć nie ma znaczenia. Liczy się doświadczenie, wiedza i kompetencje. Ale duży udział kobiet w życiu publicznym, zwłaszcza w samorządach jest konieczny. Mężczyźni widzą może dalej, za to kobiety widzą głębiej. Mamy inną perspektywę, większą wagę przywiązujemy do polityki prorodzinnej, zdrowotnej. W naszym urzędzie w ubiegłym roku urodziło się 70 dzieci na 700 pracowników. Kobiety nie boją się ciąży, bo wiedzą, że zostanie zaakaceptowana, mają zagwarantowany powrót. Promocja zdrowego stylu życia, wychowanie przez sport, dla naszego regionu ma znaczenie strategiczne. Zdrowie i jakość życia jest naszą tzw. inteligentną specjalizacją - mówiąc językiem polityki regionalnej.

Debata „Kobiety solidarne w działaniu” to jeden z głównych punktów programu kongresu. Wzięły w niej udział m.in.: Ewa Wieczorek, redaktor naczelna "Wysokich Obcasów", Joanna Brodzik - aktorka, lubuska ambasadorka i prezes Fundacji Opiekun Serca, która działa na rzecz osób niepełnosprawnych; Ewa Minge – najbardziej rozpoznawalna polska projektantka, założycielka fundacji Black Butterflies, która niesie nadzieję i pomoc osobom chorym nowotworowo i przewlekle oraz Anna Synowiec, adwokatka, radna Sejmiku Lubuskiego. kobiety rozmawiały o sukcesach kobiet w działalności społecznej, opiekuńczej i samorządowej oraz o prawach obywatelskich.

Muzykę na żywo zapewniła DJ El’mirka – miłośniczka płyt winylowych z Zielonej Góry, współzałożycielka agencji Plug&Play. Zaczynała od kameralnych imprez, dziś jej pseudonim rozpoznawalny jest w Europie. Grywa w liczących się klubach w Polsce i zagranicą. W roku 2017 zagra w katowickim spodku na festiwalu Mayday (największym tego typu wydarzeniu w Polsce). El’mirka jest również pomysłodawczynią i współorganizatorką cyklicznych imprez Babskie GraNie, gdzie muzycznie realizują się zdolne kobiety.

W pokazie mody – jak co roku - wzięły udział piękne Lubuszanki. Zaprezentowały kolekcję marki NowMe, która zadebiutowała w październiku 2014 r. podczas Fashion Week Poland w Łodzi w showroomie.

W holu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego nie zabrakło także stoisk promocyjnych naszego regionu, nyły porady (m.in. zdrowotne, joga), działania artystyczne, warsztaty, wystawa zdjęć, pokaz tańca oraz wiele cennych informacji dla Pań.

Po części głównej Panie przeniosły się do Lubuskiego Teatru na przedstawienie „Di, Viv i Rose”. To poruszający, zabawny i bogaty w emocje spektakl o towarzyszkach życia na dobre i złe. Opowiada historię trzech przyjaciółek, które poznajemy na scenie i w życiu prywatnym. Studenckie życie, pierwsze miłości, wariackie decyzje. Jak wpływają na ich dalsze życie? A w rolach głównych Joanna Brodzik, Małgorzata Lipmann i Daria Widawska.

Podczas tegorocznego lubuskiego Kongresu Kobiet nie mogło zabraknąć strefy zdrowia. W tym roku motywem przewodnim był zdrowy kobiecy balans. Uczestnicy zarówno panie, jak i panowie mogli skorzystać m.in. z porad medycznych, dietetycznych, sportowych i kosmetycznych. Ciekawą ofertę specjalnie dla Pań przygotowało Medyczne Studium Zawodowe: wykonanie drobnych zabiegów kosmetycznych, regulacja brwi, makijaż, zabiegi z wykorzystaniem ultradźwięków, maski pielęgnacyjne to tylko niektóre z atrakcji przygotowane przez „Medyka”.

Źródło: Urząd Marszałkowski

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u