Nowa hala jeździecka w Drzonkowie

18 listopad 2017
Autor: 

17 listopada br. w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzonkowie odbyła się uroczystość otwarcia nowej hali jeździeckiej.

Zadanie zostało dofinansowane ze środków budżetu województwa w wysokości 338 tys. zł, koszt całej inwestycji to ponad 2,6 mln zł.

Podczas uroczystości dyrektor WOSiR Bogusław Sułkowski dziękował zarządowi województwa oraz marszałek Elżbiecie Annie Polak za wsparcie i zaangażowanie. Przekazał, że osobiście wręczy marszałek podziękowania oraz figurkę konia. Zawodnikom sukcesów na nowym obiekcie życzył wicemarszałek Romuald Gawlik. – Zarząd województwa wspiera ośrodek od wielu lat, a to kolejna ważna inwestycja – mówił.

W uroczystości wzięli udział: wicewojewoda Robert Paluch, przewodniczący sejmiku Czesław Fiedorowicz, wiceprezydent Krzysztof Kaliszuk, Bogusław Wontor – prezes Lubuskiej Federacji Sportu, Łukasz Porycki – Dyrektor Departamentu Infrastruktury Społecznej.

Inwestycja realizowana była w ramach projektu „Modernizacja obiektu jeździeckiego – przebudowa, rozbudowa i nadbudowa hali jeździeckiej”. Zadanie polegało na modernizacji starej hali jeździeckiej na pełnowymiarową halę o wymiarach 20 x 90 m. wraz ze specjalistycznym podłożem oraz modernizacją części budynku przylegającego do hali na sanitariaty, pokój sędziowski i pomieszczenie gospodarcze. Zmodernizowany obiekt pozwoli na realizację treningów i zawodów jeździeckich w okresie halowym jesienno – zimowym w dobrych warunkach.

Zakresem robót modernizacyjnych objęte zostały: hala jeździecka i pomieszczenia znajdujące się w internacie. W wyniku prac modernizacyjnych została powiększona powierzchnia hali jeździeckiej. W przestrzeni hali została wybudowana trybuna widowiskowa na 72 osoby. Powstały dwa pomieszczenia magazynowe, w których będą przechowywane przeszkody jeździeckie oraz sprzęt do pielęgnacji nawierzchni. W internacie Na Sianie zostały zlokalizowane węzły sanitarne, w tym węzeł dla osób niepełnosprawnych. Na piętrze znajdują się pomieszczenia dla sędziów. W wyniku przebudowy powstały dwa ciągi komunikacyjne łączące bezpośrednio ujeżdżalnie ze stajniami. Ponadto wydzielono bramy wjazdowe z zewnątrz dla sprzętu obsługującego halę. W ramach projektu wykonano nowego zadaszenia hali, w którym zostały zamontowane naświetla umożliwiające korzystanie z ujeżdżalni w porze dziennej bez dodatkowego oświetlenia. Przebudowie uległa również podziemna infrastruktura w zakresie instalacji wodociągowej i elektrycznej.

Całkowita wartość zadania 2.637.153 zł

Źródła finansowania:

- 820 000,00 zł Miasto Zielona Góra

- 798 700,00 zł MSiT

- 338 000,00 zł Województwo Lubuskie

- 680 453,00 zł WOSiR Drzonków

Źródło: lubuskie.pl, zdjęcie Krzysztof Kubasiewicz

TAGI
KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

 • Zielona Góra z WOŚPem. Bijemy rekord! (FILM)

  Zielona Góra z WOŚPem. Bijemy rekord! (FILM)

  374 000 zł to sumą jaką udało się w zeszłym roku uzbierać zielonogórzanom podczas finału WOŚP. Dzięki zbiórce do szpitala trafił sprzęt o łącznej wartości 330 000 zł. W tym roku spróbujmy pobić ten rekord. A będzie się działo...

 • Wystawa Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego w Drzonkowie

  Wystawa Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego w Drzonkowie

  W dniach 6-7.01.2018 r. na terenie Ośrodka WOSIR w Drzonkowie (hala tenisowa) odbędzie się Wystawa Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego. Organizatorem wystawy jest Zielonogórski Związek Hodowców Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego.

 • W sobotę popływamy za darmo!!

  W sobotę popływamy za darmo!!

  W najbliższą sobotę w dn. 11.11.2017 świętujemy odzyskanie Niepodległości przez Polskę.

 • Żołnierze z 20 krajów opanują Ośrodek w Drzonkowie

  Żołnierze z 20 krajów opanują Ośrodek w Drzonkowie

  W dniach 13-16 września 2017 na terenie Ośrodka odbędą się Wojskowe Mistrzostwa Świata w Pięcioboju Nowoczesnym, w których udział wezmą żołnierze z ponad 20 krajów. Z tej okazji główni organizatorzy imprezy 26 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Zegrzu wraz z władzami Ośrodka zapraszają do wspólnej zabawy i kibicowania.

 • Mistrzostwa Polski Młodych Koni w skokach przez przeszkody

  Mistrzostwa Polski Młodych Koni w skokach przez przeszkody

  Już trzeci raz na terenie WOSiR Drzonków odbędą się Mistrzostwa Młodych Koni. Zawody odbędą się w terminie 11-13 sierpnia 2017r.

 • Wystawa psów

  Wystawa psów

  Tradycyjnie w marcu na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie odbędzie się jedna z najważniejszych wystaw psów w kraju.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u