Jest to wielki sukces studentów kierunku lekarskiego i efekt ich całorocznej pracy. Oddziały IFMSA-Poland funkcjonują przy każdym wydziale lekarskim w kraju – od tego miesiąca jest ich już 15.
Zgromadzenie Delegatów to najważniejsze wydarzenie dla członków IFMSA-Poland. Trzydniowe spotkanie odbywa się dwa razy do roku, wiosną i jesienią. Do Olsztyna z 15 oddziałów przyjechało ponad 300 przedstawicieli, w tym 15-osobowa delegacja z kierunku lekarskiego Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Kolejne Zgromadzenie Delegatów IFMSA-Poland odbędzie się w kwietniu 2018 r. w Katowicach.
Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland jest organizacją zrzeszającą studentów medycyny i młodych lekarzy, które w ramach swej działalności należy do Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Studentów Medycyny - IFMSA (International Federation of Medical Students Associations). Należą do niej 132 organizacje krajowe ze 124 państw. W ramach IFMSA działa ponad 1 300 000 studentów medycyny i młodych lekarzy na całym świecie.
Wydział lekarski na Uniwersytecie Zielonogórskim funkcjonuje trzeci rok. Studenci medycyny już od roku czynili starania o powołanie na UZ oddziału IFMSA-Poland. Będąc przez ostatni rok oddziałem-kandydatem bardzo aktywnie działali na rzecz społeczności lokalnej organizując prozdrowotne akcje profilaktyczne w przestrzeni publicznej. Ostatnio naszych studentów mogliśmy spotkać w galerii Focus Mall gdzie organizowali akcję Zdrowie pod Kontrolą:
Serce masz tylko jedno – pomiar ciśnienia tętniczego i glukozy, porównania wyników do wartości referencyjnych oraz udzielenie prostych wskazówek na temat zdrowego stylu życia.
Marrow Hero – poszerzanie świadomości społecznej na temat nowotworów krwi oraz transplantologii, a także zwiększanie ilości osób zarejestrowanych do baz potencjalnych dawców szpiku kostnego (we współpracy z DKMS).
Ratowanie na Spontanie – nauka podstawowych zasad pierwszej pomocy z użyciem fantomów.
Szpital Pluszowego Misia – działania dla najmłodszych, mające na celu przybliżenie dzieciom zawodu lekarza poprzez zabawę w szpital - możemy też sprawić, że Twoje dziecko przestanie się bać wizyt w u lekarzy i dentystów.
Think Pink – profilaktyka nowotworów złośliwych narządów kobiecych (w szczególności raka piersi).
Movember – profilaktyka nowotworów złośliwych narządów męskich (raka jądra i prostaty).