Idą święta! Muzeum Etnograficzne zaprasza na warsztaty

27 listopad 2017
Autor: 

3 grudnia w godzinach od 11.00 do 16.00 Muzeum Etnograficzne w Ochli zaprasza na wydarzenie „Idą Święta.”

W nastrój zbliżających się świąt wprowadzą nas warsztaty odbywające się w klimatycznych wnętrzach muzealnych zagród.

- Chcielibyśmy nawiązać do dawnej tradycji, kiedy ludzie spotykali się i wspólnie pracowali, robili ozdoby, śpiewali, rozmawiali i bawili się - informują organizatorzy. - Wydarzenie połączone będzie z Mikołajkowymi Targami Aktywności i Biznesu Społecznego. W rolę dobrych elfów, pomocników Mikołaja wcielą się członkowie, sympatycy, pracownicy lubuskich podmiotów ekonomii społecznej, czyli stowarzyszeń, fundacji, warsztatów terapii zajęciowej i spółdzielni socjalnych. Na co dzień, przez cały rok robią wiele dobrego dla innych, wypełniając swoją misję, pomagając, wspierając, inspirując. Podczas targów, prezentują to kim są i co robią. A jest tego niemało!

W programie m.in.:

• warsztaty kulinarne:

- wypieku chleba,

- pieczenie i lukrowanie pierników,

- wspólne lepienie pierogów

• warsztaty plastyczne:

- tworzenia ozdób z siana,

- stroików,

- szmacianek,

- bombek i ozdób choinkowych.

Imprezie towarzyszyć będzie kiermasz, na którym znajdą Państwo mnóstwo świątecznych ozdób i produktów regionalnych. Gwarantujemy, że będzie to fantastyczny czas spędzony z rodziną i przyjaznymi ludźmi, pełen niespodzianek i ciekawych doznań!

Wstęp wolny

Impreza organizowana przezMuzeum Etnograficzne w Zielonej Górze - Ochli, Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Zielonej Górze, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze.

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u