Nie ma zagrożenia w lubuskich szpitalach

05 styczeń 2018
Autor: 
Pixabay

W związku z doniesieniami medialnymi dotyczącymi wypowiadania przez lekarzy klauzuli opt-out oraz zagrożenia bezpieczeństwa zdrowotnego pacjentów, Zarząd Województwa Lubuskiego informuje, że w szpitalach podległych samorządowi województwa takiego zagrożenia nie ma.

Jak informują prezesi i dyrektorzy lubuskich szpitali w żadnej jednostce, za wyjątkiem Szpitala w Gorzowie Wlkp. lekarze nie wypowiedzieli klauzuli opt-out.

W Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. wypowiedzenia na początku grudnia 2017 r. złożyło 23 lekarzy, w tym 5 lekarzy rezydentów jednak, w związku z tym nie występują żadne zakłócenia.

Przez klauzulę opt-out rozumie się pisemne oświadczenie pracownika dyżurującego o wyrażeniu zgody na pracę w wymiarze przekraczającym przeciętnie 48 godzin na tydzień w przyjętym okresie rozliczeniowym. Podpisanie tej klauzuli wiąże się bardzo często z problemem w ustaleniu rzeczywistego wymiaru czasu pracy danego lekarza.

Żródło: lubuskie.pl

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u