Pochodzący z Drezdenka Maciej Zdziarski nominowany w Plebiscycie Książka Roku 2017!

08 luty 2018
lubimyczytac.pl/ksiazka/4069603/dobranoc-auschwitz-reportaz-o-bylych-wiezniach

Książka pt. „Dobranoc, Auschwitz. Reportaż o byłych więźniach” autorstwa Aleksandry Wójcik oraz pochodzącego z Drezdenka w woj. lubuskim Macieja Zdziarskiego ma szansę otrzymać tytuł Książki Roku 2017 w kategorii literatura faktu, publicystyka. O wyborze zadecydują internauci w największym głosowaniu czytelników w Polsce – w serwisie lubimyczytać.pl.

Maciej Zdziarski i Aleksandra Wójcik o nagrodę w Plebiscycie Książka Roku 2017 powalczą zarówno z polskimi, jak i z zagranicznymi autorami, których książki wydane zostały w minionym roku w Polsce. Wśród nominowanych w ich kategorii są m.in. Peter Wohlleben za “Duchowe życie zwierząt”, Paweł Reszka za reportaż “Mali bogowie. O znieczulicy polskich lekarzy” czy Berenika Lenard i Piotr Mikołajczak za “Szepty kamieni. Historie z opuszczonej Islandii”.

Plebiscyt Książka Roku 2017 odbywa się już po raz trzeci. Łącznie w 12 kategoriach nominowanych zostało 240 pozycji książkowych. W trwającym od 1 lutego głosowaniu może wziąć udział każdy miłośnik książek - wystarczy posiadać konto w serwisie. Plebiscyt potrwa przez cały miesiąc w portalu lubimyczytać.pl - największej społeczności czytelników w kraju. W ubiegłym roku na najlepsze książki oddano aż 110 tysięcy głosów - organizatorzy są przekonani, że tegoroczne wyniki będą jeszcze bardziej imponujące. Głosować można pod adresem lubimyczytac.pl/plebiscyt.

W plebiscycie Książka Roku jurorem jest każdy czytelnik w Polsce. To największe głosowanie i najbardziej demokratyczna nagroda literacka w kraju. O jej przyznaniu decydują głosy kilkudziesięciu tysięcy czytelników. Pod tym względem nasz plebiscyt jest absolutnie wyjątkowy - mówi Izabela Sadowska, prezes portalu lubimyczytać.pl.

Już sama nominacja w plebiscycie jest dużym wyróżnieniem, bo otrzymały ją książki najczęściej czytane i opiniowane przez członków społeczności lubimyczytać.pl. O głosy czytelników walczy łącznie 78 autorów z Polski - to nieco mniej niż jedna trzecia wszystkich nominowanych. Polacy zdecydowanie jednak dominują w kategoriach autobiografia, biografia, wspomnienia (18 nominacji) oraz literatura faktu, publicystyka (14 nominacji). Pisarze zagraniczni zdominowali natomiast takie kategorie, jak literatura młodzieżowa, literatura obyczajowa, romans i fantastyka młodzieżowa - w każdej z nich nominację otrzymał tylko jeden Polak. Na liście tegorocznych nominacji nie brakuje nazwisk także ze światowej czołówki i ulubieńców czytelników - są tu m.in. Jaume Cabré, Neil Gaiman, Stephen King, Jo Nesbø, Orhan Pamuk, Zadie Smith, Andy Weir i Carlos Ruiz Zafón.

Co roku wyniki naszego plebiscytu pokazują, jakie książki są najpopularniejsze wśród polskich czytelników - mówi Sadowska. - To odróżnia naszą nagrodę od innych nagród literackich. Właśnie dlatego jest ona ważna dla całego środowiska literackiego, a wydawcom i autorom sprawia szczególną radość. Zachęcam wszystkich do oddania głosu - warto polecać innym wartościową literaturę.

Które książki zwyciężą? Przekonamy się w pierwszym tygodniu marca, kiedy zostaną ogłoszone wyniki plebiscytu.

TAGI
Katarzyna Mayer-Bzowa

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top