Wstrząsający apel o pomoc. Rodzice muszą uzbierać prawie milion, aby ratować dziecko

14 luty 2018
Autor: 

Na pomoc dziecku mają tylko 3 miesiące. Jasiek zachorował na nowotwór niecały rok temu, w połowie sierpnia. 

Choroba objawiła się podczas zabawy na trampolinie. Chłopiec w trakcie zabawy zaczął uskarżać się na ból szyi, pleców oraz nóżek. Miał ograniczone ruchy. Zaczęła się wędrówka po lekarzach.

Początkowo nic nie wróżyło tego najgorszego. Lekarze nie wiedzieli co dolega chłopcu. Bezradni byli lekarze pierwszego kontaktu, bezradni byli lekarze w Zielonej Górze w szpitalu. Wszystko ciągnęło się przez 2-3 tygodnie. Tak trafili do Poznania. Doktor, która ich przyjęła podejrzewała, że może mieć zapalenie stawu biodrowego. Leczyła chłopca antybiotykami, które niestety nie skutkowały. Jan gorączkował. Często temperatur sięgała nawet 40 st. C. Następne dwa tygodnie chłopiec spędził w szpitalu na gastroenterologii. Tam wykonano mu wszystkie niezbędne badania - boreliozę, HIV, gruźlicę. Wyniki były ujemne. Rodzice poprosili o rezonans magnetyczny brzucha. Okazało się, że przy kręgosłupie w obrębie jamy brzusznej jest guz wielkości 10x5,5x3,5 cm.

Chłopiec przeszedł operację. Stwierdzono nowotwór złośliwy, neuroblastomę IV stopnia.

Po rezonansie głowy i klatki piersiowej okazało się, że ma przerzuty do głowy, na kręgosłup, do żeber i do mostka.

W tej chwili Jasiek jest po usunięciu guza jamy brzusznej. W poniedziałek dowie się o terminie następnej operacji. To będzie już jego czwarta operacja. Dziecko czeka jeszcze autoprzeszczep a następnie radioterapia. Po tych badaniach rodzice będą mogli stawić się z synem w Krakowie na leczenie antyprzeciwciałami GD2, które kosztują prawie milion zł.

Fundusze nie pozwalają rodzicom na podjęcie tego leczenia. Częste wyjazdy do Poznania pożerają wszystkie oszczędności. Rodzice błagają o pomoc. Ten lek zabija komórki nowotworowe, które są w organizmie Jaśka. Lek daje możliwości wyleczenia. Brak leku....

W problemach pomaga klub motocyklowy The Irons Mc Poland. Zorganizowali już zbiórkę krwi. Teraz szykują się do wiosennej imprezy MotoSerce, podczas której będa zbierane fundusze dla Jana. Niedługo zostanie uruchomione subkonto dla Janka. Teraz rodzice proszę o przekazywanie 1%.

1% podatku prosimy wpłacać na konto:

nr KRS 0000023852

HASŁO: JAN TWARDOWSKI

FUNDACJA POMOCY DZIECIOM Z CHOROBAMI NOWOTWOROWYMI W POZNANIU PKO S.A. IV ODDZIAŁ POZNAŃ

72 1240 3220 1111 0000 3528 6598

W IMIENIU JANKA, JEGO RODZINY ORAZ PRZYAJCIÓŁ SERDECZNIE DZIĘKUJEMYZA ŻYCZLIWE ZAINTERESOWANIE SIĘ SPRAWĄ.

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

 • Fundacja McDonalda wspiera gorzowski szpital

  Fundacja McDonalda wspiera gorzowski szpital

  Oddział pediatryczny Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. wzbogacił się o dziesięć łóżek. Będą z nich korzystać rodzice przebywający ze swoimi dziećmi na oddziale. Wsparcia udzieliła Fundacji Ronalda McDonalda.

 • Rotary Club spełnia marzenie Julki

  Rotary Club spełnia marzenie Julki

  Julia Błasik jest uczennicą Szkoły Podstawowej nr 11 w Zielonej Górze. Dziewczynka ma jednostronną wadę słuchu w stopniu umiarkowanym, co utrudnia jej codzienne funkcjonowanie.

 • ZUS dofinansuje pobyt w żłobku

  ZUS dofinansuje pobyt w żłobku

  Od 1 kwietnia ZUS przyjmuje elektroniczne wnioski o dofinansowanie obniżenia opłaty za pobyt dziecka w żłobku, klubie dziecięcym lub u dziennego opiekuna. Wnioski należy składać wyłącznie elektronicznie przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portal Empatia lub bankowość elektroniczną.

 • Weź udział w wirtualnym biegu. Pomóż potrzebującym dzieciom

  Weź udział w wirtualnym biegu. Pomóż potrzebującym dzieciom

  W tym roku rusza 7. edycja sztafety maratońskiej Electrum Ekiden. Tym razem zawodnicy w sześcioosobowych zespołach będą mogli pokonać dwa dystanse. 20 kilometrów w zespole pięcioosobowym lub dystans maratonu 42.195m w wersji wirtualnej w dowolnym miejscu a przy okazji wesprzeć szczytny cel. Dochód z wpisowego zostanie przekazany na rzecz Fundacji Pomóż Im prowadzącej białostockie hospicjum dla dzieci.

 • Na całym świecie 2/3 dzieci w wieku szkolnym nie ma dostępu do internetu w domu - raport UNICEF i ITU

  Na całym świecie 2/3 dzieci w wieku szkolnym nie ma dostępu do internetu w domu - raport UNICEF i ITU

  Według najnowszego raportu ITU oraz UNICEF pt. „Ile dzieci i młodzieży ma dostęp do internetu w domu?” problem w podobnym stopniu dotyka także młodych ludzi w wieku od 15 do 24 lat.

 • Czas i pieniądze ceną życia 4-miesięcznej Ani

  Czas i pieniądze ceną życia 4-miesięcznej Ani

  Ania ma tylko 4 miesiące. Po urodzeniu dostała 10 punktów w skali Apgar. Przez dwa miesiące rozwijała się jak każdy zdrowy noworodek, a choroba nie dawała żadnych objawów. Dziś dziecko walczy o życie. Bez pomocy ludzi walka długo nie potrwa.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u