Jarosław Hampel zajął 2433 miejsce. WINGS FOR LIFE 2016 za nami

08 maj 2016
Autor: 

W Poznaniu odbyła się polska edycja biegu Wings For Life. Wśród wielu lubuszan na starcie zjawił się również żużlowiec, reprezentujący barwy ekantor Falubaz Zielona Góra,  Jarosław Hampel. Jarek przebiegł 6,05 km i zajął 2433 miejsce na ponad 4000 biegaczy. To bardzo dobry wynik.

Jednocześnie w 34 miejscach, na 6 kontynentach, odbył się Wings for Life World Run – jedyny globalny, charytatywny bieg, którego uczestnicy przekazują środki na badania nad leczeniem przerwanego rdzenia kręgowego. W tym roku udało się zebrać aż 6,6 mln euro! 8 maja 2016, przejdzie do historii jako prawdziwe święto dla polskich fanów biegania.

W Polsce najlepszy był Tomek Walerowicz. Zawodnik, który w zeszłym roku był drugi, nim dogonił go Samochód Pościgowy pokonał 71,12 km po ulicach Poznania i drogach Wielkopolski. „Wygrana w Wing for Life World Run jest moim największym amatorskim sukcesem, motywacją do dalszej pracy nad sobą, no i spełnieniem marzeń” – krótko podsumował Tomek. W nagrodę, za rok będzie mógł wystartować w dowolnej lokalizacji. Gdzie? O tym zdecyduje jego syn, któremu obiecał możliwość wyboru.

Najwytrwalszą z pań w Poznaniu była stawiana wcześniej w roli faworytki Agnieszka Janasiak, która przebiegła 39,94 km. Jak czuła się po zwycięstwie wicemistrzyni Polski w maratonie z 2009 roku? „Jest super!” – mówiła. „Cieszę się, że udało mi się zrealizować to, czego chciałam, czyli zwyciężyć w Wings for Life World Run – stać się częścią tak pięknego wydarzenia, w którym pomagamy innym ludziom. Jeżeli ja mogę robić to co kocham, czyli biegać i jeszcze pomagać innym, to jest przepiękne”.

Globalnym zwycięzcą został trzykrotny mistrz świata w biegu na 100 km Giorgio Calcaterra. Startujący w Mediolanie zawodnik pobił rekord Wings for Life World Run pokonując 88,44 km. Dla nas bardzo dobrą wiadomością było drugie miejsce na świecie, a pierwsze w Kanadzie startującego w Niagara Falls Bartka Olszewskiego. Zwycięzca Wings for Life World Run z Poznania pokonał barierę 80 km, i ostatecznie uzyskał rezultat 82,411 km. „Nie wiem co mnie dziś niosło” – napisał po biegu na Facebooku. „Nic nie wskazywało na taki wynik. Sport jest nieprzewidywalny! A Wy jesteście wspaniali, dziękuje za doping i trzymanie kciuków”.

wingsforlifeworldrun.com

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

 • FALUBAZ: finał w Krośnie odwołany! Jest nowy termin

  FALUBAZ: finał w Krośnie odwołany! Jest nowy termin

  Mecz pomiędzy Cellfast Wilki Krosno a Stelmet Falubaz Zielona Góra miał rozpocząć się dziś, o godz. 15. Niestety silne opady deszczu spowodowały, że spotkanie zostało przełożone.

 • Najwyższa porażka od lat! Na własnym torze...

  Najwyższa porażka od lat! Na własnym torze...

  Czegoś takiego nie spodziewał się nikt. Ostatnia tak wielka porażka na własnym torze miała miejsce w 1990 roku. Wtedy Zielona Góra została pokonana przez Toruń wynikiem 31:59. Historia - choć nie dotyczy Torunia, jak widać po latach lubi się powtarzać. Lwy rozjechały Myszkę i pokazały, jak prawidłowo jeździ się na żużlu!

 • #HejHejFalubaz | Piotr Protasiewicz

  #HejHejFalubaz | Piotr Protasiewicz

  Piotr Protasiewicz z Falubazem. Dla kapitana Stelmetu Falubazu Zielona Góra będzie to osiemnasty sezon w żółto-biało-zielonych barwach.

 • Zmiana na stanowisku prezesa ZKŻ SSA

  Zmiana na stanowisku prezesa ZKŻ SSA

  Zielonogórski Klub Żużlowy SSA informuje, że wczoraj, 23 września, Adam Goliński, dotychczasowy prezes klubu, złożył rezygnację ze sprawowanej funkcji.

 • Falubaz Live - mobilna aplikacja w twoim telefonie

  Falubaz Live - mobilna aplikacja w twoim telefonie

  Na ten moment czekało wielu kibiców zielonogórskiego żużla. Od soboty w Waszych telefonach zainstalować możecie oficjalną klubową aplikację Falubaz Live. Dzięki niej nie ominie Was żadne ważne wydarzenie związane z zielonogórskim klubem.

 • Elektrociepłownia Zielona Góra sponsorem tytularnym młodzieżowej drużyny żużlowej Falubazu

  Elektrociepłownia Zielona Góra sponsorem tytularnym młodzieżowej drużyny żużlowej Falubazu

  Elektrociepłownia „Zielona Góra” S.A., należąca do PGE Energia Ciepła S.A-, spółki z Grupy Kapitałowej PGE, oraz Zielonogórski Klubu Żużlowy SSA podpisały umowę sponsoringową. Dzięki wsparciu zielonogórskiej elektrociepłowni niezawodowy, młodzieżowy żużel będzie mógł się dalej rozwijać i osiągać sukcesy.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u