Nowa sala hybrydowa w Centralnym Bloku Operacyjnym zielonogórskiego szpitala oficjalnie otwarta (ZDJĘCIA)

25 maj 2018
Autor:  Redakcja
Nowa sala hybrydowa w Centralnym Bloku Operacyjnym zielonogórskiego szpitala lubuskie.pl

Działa w szpitalu w Grudziądzu, Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, a od dziś także w Zielonej Górze. W Szpitalu Uniwersyteckim na Centralnym Bloku Operacyjnym uruchomiono salę hybrydową z taką konfiguracją aparatury medycznej, która spełnia najwyższe standardy współczesnej medycyny. – Ta sala wygląda kosmicznie, wpisuje się w nasze innowacyjne projekty, a przede wszystkim spełnia oczekiwania pacjentów i lekarzy - podkreślała marszałek Elżbieta Anna Polak.

Nowoczesna sala hybrydowa pozwala na łączenie zabiegów wewnątrznaczyniowych z zabiegami chirurgicznymi. Daje to możliwość leczenia kilku chorób równocześnie, co skraca czas leczenia pacjenta do minimum i zmniejsza ryzyko powikłań. Takim sprzętem dysponują tylko trzy szpitale w kraju. - Ta sala pozwala przyspieszyć wykonywanie zabiegów i maksymalnie skrócić czas popytu pacjenta w szpitalu. Będziemy mogli wykonywać tu szereg skomplikowanych operacji. Dotyczy to, nie tylko choroby tętnic obwodowych, ponieważ sala daje także możliwość operowania chorych z tętniakami aorty brzusznej i piersiowo-brzusznej - zaznaczył prof. dr hab. n. med. Paweł Oszkinis, specjalista chirurgii naczyniowej.

- Na tej sali ściśle współpracują chirurdzy naczyniowi, kardiolodzy i anestezjolodzy. Dzięki tym urządzeniom nie musimy "otwierać" pacjenta przecinając mu powłokę brzuszną, możemy zakładać duże protezy naczyniowe przez niewielkie nacięcia w pachwinach – dodał lek. med. Paweł Jesionowski - kierownik Klinicznego Oddziału Kardiologii.

Co warto podkreślić remont Centralnego Bloku Operacyjnego i przystosowanie sali hybrydowej do zainstalowania urządzeń zajęło wykonawcy inwestycji zaledwie 3 miesiące. W czasie remontu, blok operacyjny cały czas przyjmował pacjentów. Pierwsze zabiegi w nowej sali hybrydowej będą odbywać się już w czerwcu.

Wyposażenie i modernizacja dwóch sal operacyjnych Centralnego Bloku Operacyjnego to założenia programu ministerialnego pn. „Program Profilaktyki i Leczenia Chorób Układu Sercowo- Naczyniowego POLKARD” na lata 2017-2020. Wartość zadania wynosi ok. 9,5 mln zł, w tym ok. 3,5 mln zł wyniosła wartość robót budowlanych wraz z instalacją sprzętu, a ok. 6 mln zł koszt specjalistycznego wyposażenia.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u