Drużyny bezdomnych zmierzyły się w zawodach piłkarskich. (WIDEO i ZDJĘCIA)

14 maj 2016
Autor: 

Zawodnicy z Krakowa, Warszawy i Wrocławia zjechali dziś do Zielonej Góry na XIV Mistrzostwa Polski w piłce nożnej ulicznej. W rozgrywkach bierze udział 15 drużyn z całego kraju. Finał w niedzielę popołudniu.

Adrian gra w piłkę od 12 lat. Zaczął w drugiej klasie szkoły podstawowej i nie przestał kochać tego sportu, mimo zawirowań w życiu. Na boisku reprezentuje ośrodek w Nowym Dworku. "Gram, bo lubię grać". Piłka nożna to nie tylko frajda, ale też integracja, bo trenujemy ze sobą pięć dni w tygodniu” – mówi Adrian.

Rozgrywki rozpoczęły się o godzinie 9.30, ale mecz otwarcia – czyli oficjalny start Mistrzostw Polski, o 16.00. Przeciwko drużynie bezdomnych stanęli zielonogórscy urzędnicy. Mistrzostwa Polski w piłce ulicznej osób bezdomnych odbywają się po raz drugi w Zielonej Górze. Idea powstała w Wielkiej Brytanii, a do Polski trafiła kilkanaście lat temu.

„Mecze rozgrywane są na placach dużych miast. Impreza do Zielonej Góry trafiła za sprawą zapaleńców z Nowego Dworku. „To ma być pokazanie, że można bawić się na trzeźwo. Sport jest tutaj rodzajem terapii” – mówił Mariusz Matysik kierownik oddziału SP ZOZ Nowy Dworek i współorganizator mistrzostw.

Jutro drugi dzień mistrzostw. Mecze finałowe rozpoczynają się od godziny 9.30 na placu Bohaterów.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u