Już od 1 lipca na terenie powiatu nowosolskiego rusza komunikacja autobusowa (ZDJĘCIA)

27 czerwiec 2018
Autor:  Redakcja
Już od 1 lipca na terenie powiatu nowosolskiego rusza komunikacja autobusowa UM Nowa Sól

Już od niedzieli, 1 lipca, na terenie 6 gmin powiatu nowosolskiego pojawią się nowe autobusy, które będą kursować w ramach wspólnej komunikacji miejskiej. Na trasę wyjedzie 27 pojazdów.

Usługę świadczyć będzie firma MPK SubBus posiadająca niskopodłogowe autobusy marki Solaris i Autosan. Obecnie wyznaczono już trasy dla 38 linii komunikacyjnych. Do dyspozycji mieszkańców będzie blisko 300 przystanków.

W pierwszych dniach funkcjonowania nowej komunikacji mogą wystąpić utrudnienia związane m.in. z koniecznością zamontowania około 1100 tabliczek z rozkładami jazdy. Nie można tego zrobić wcześniej, ponieważ w części gmin do 30 czerwca na przystankach muszą być zamontowane obecnie obowiązujące rozkłady jazdy.

Bilety jednorazowe będzie można zakupić u kierowcy. Z kolei sprzedaż biletów okresowych prowadzona będzie przez MPK SubBus w Centrum Obsługi Pasażerów w Nowej Soli, które znajduje się na dworcu PKP.

- Prosimy o wyrozumiałość względem kierowców. Dbanie o wysokie standardy obsługi pasażerów jest dla nas bardzo ważne. W początkowym okresie nie potrafimy jednak przewidzieć wszystkiego, jak na przykład możliwych opóźnień wynikających choćby z prac drogowych we Wrociszowie - informuje Urząd Miejski w Nowej Soli.

Rozkład dostępny na stronie urzędu - | Rozkład Jazdy |

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u