IX Mistrzostwa Polski w wyścigach ślimaka winniczka (ZDJĘCIA)

21 maj 2016
Autor: 

W zielonogórskiej Palmiarni o puchar Mistrza Polski walczyło dziś stu zawodników. Ślimaki miały do pokonania jeden metr trasy.

- Zawodnik powinien regularnie trenować, być na odpowiedniej diecie i mieć dobry dzień – tak mówił Adam Pels, trener jednego ze startujących w IX Mistrzostwach Polski w wyścigach ślimaka winniczka, które odbyłby się w zielonogórskiej Palmiarni. O puchar Mistrza Polski walczyło stu zawodników.

- Mistrzostwa Polski w wyścigach ślimaka winniczka organizujemy już po raz dziewiąty - mówił Wojciech Janka, dyrektor ZGKiM w Zielonej Górze - Uczestnicy mogą wystawić jednego zawodnika. Ślimaki mają do pokonania 1 m. Rekordzista z ubiegłego roku pokonał tę trasę w 7 i pół minuty. 

Edyta Ożóg jest trenerem ślimaka o Imieniu Pepe...

- Pepe – to imię nadałam mu na cześć naszego zawodnika żużlowego Piotra Protasiewicza i mam nadzieje, ze przyniesie mu szczęście - mówi Edyta -  Jestem trenerem ślimaka od jakiejś godziny. Niedawno mój zawodnik spał, ale jest już coraz bardziej ruchliwy.

Na starcie stanęło stu zawodników. Każdy ślimak miał swojego opiekuna. Te osoby, które chciały wystartować, a nie miały swoich zawodników mogły skorzystać z tzw. stajni ślimaków.

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u