Ryk silników, piach w zębach i kurz w oczach. Rozpoczął się II Wrak Race Sława (ZDJĘCIA)

21 maj 2016
Autor: 
Paweł Żygadło

Ponad 70 wraków wystartowało dziś we Wrak Race Sława. Zawodnicy ścigają się o Złoty Tłok. Wśród nich nie zabrakło też kobiet.

Wrak Race Sława to wydarzenie, na którym nie może zabraknąć prawdziwego fana motoryzacji. Warkot silnika, piach w zębach, kurz w oczach, przepychanki, zerwane wahacze, wyrwana chłodnica a nawet silnik... to wszystko może spotkać uczestnika takich zawodów.

- Chodzi o dobrą zabawę -mówi organizator Paweł Żygadło - Zawodnicy startują w dwóch kategoriach pojemności silnika do 1600 [cm3] i powyżej.

Agnieszka Juskowiak z Nowego Tomyśla jedzie jako pilot Chryslerem Neonem. Za kierownicą jej chłopak Ariel Pałka. Agnieszka ma już na swoim koncie dwa wyścigi. W Borui Nowej na Majster Grat zwyciężyła w kategorii kobiet. Zawodniczka już od siedmiu lat jest kierowcą i lubi szybką jazdę.

- Chciałabym zobaczyć jak to jest dachować - śmieje się Agnieszka - ale moim autem to niemożliwe. Wyścigi to adrenalina. Zdarza się, że spada kask, albo rozpinają się pasy.

Zawodnicy występują indywidualnie i w drużynach. Poza złotymi, srebrnymi i brązowymi Tłokami pośród wszystkich startujących zostaną przyznane Puchary Burmistrza Sławy w trzech kategoriach: Najlepszy design, Największy wojownik, Jazda Fair Play. Podczas rajdu zbierane są pieniądze na cele charytatywne.

----

Wyniki:

  • W kategorii powyżej pojemności 1600: zwyciężył Szwedek Radosław a za nim Pałka Ariel i Olszak Marek
  • W kategorii poniżej pojemności 1600: zwyciężył Skórzanek Rafał przed Mateuszem Dorna i Brojakowskim Darkiem
  • Puchar Burmistrza dla największego wojownika trafił do Brojakowskiej Pauliny, puchar za jazdę fair play zgarnął Pawlus Adrian a puchar za najlepszy wygląd powędrował do Pawła Kowalskiego i jego samochodu ze sławskiego teamu Wrak Team Aquarium!

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u