IV Puchar Świata modeli szybowców F3K

21 maj 2016
Autor: 
Katarzyna Mayer Bzowa

80 zawodników z 12 krajów świata spotyka się w ten weekend w podzielonogórskim Przylepie, aby zmierzyć się w Międzynarodowych Zawodach Modeli Szybowców Zdalnie Sterowanych Wyrzucanych z Ręki „Eurotour Contest F3K Zielona Góra 2016″.

Jest to czwarta edycja Pucharu świata modeli szybowców zdalnie sterowanych, wyrzucanych z ręki. -- - Zawodnicy walczą o kolejne punkty do pucharu. Każdy z uczestników dostaje zadanie i w przeciągu 10 minut musi je wykonać. Najlepszy zawodnik w grupie dostaje 1000 punktów. Wszystkie punkty są sumowane a później robiony jest ranking. – mówi organizator mistrzostw Leszek Małmyga z Aeroklubu Ziemi Lubuskiej.

Za podstawowy model szybowca trzeba zapłacić minimum 2000 zł. Profesjonalny sprzęt to wydatek rzędu 7 000 zł. Technika rzutu jest podobna jak przy rzucie młotem. Zawodnik rozpędza się, obraca i wyrzuca w powietrze model. Najlepsi zawodnicy potrafią wyrzucić szybowiec na odległość 70 metrów Aby osiągać sukcesy w tym sporcie potrzebna jest siła, sprawność i koncentracja.

Michał Wiśniewski- zielonogórski zawodnik zawsze miał pociąg do majsterkowania i w końcu trafił na modelarnię.

- Przez lata budowaliśmy coraz lepsze modele i tak to się rozwinęło. Technologie są skomplikowane. Staram się trenować jak najczęściej, ale żeby być w czołówce trzeba trenować codziennie – mówi Michał.

Zawodnicy gromadzą punkty w 11 rundach, a ich suma daje wynik końcowy.Zawody potrwają do niedzieli.

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u