Noc w Muzeum w Drzonowie (ZDJĘCIA)

21 maj 2016
Autor: 
Katarzyna Mayer Bzowa

Samoloty, pokaz zabytkowej broni i najnowszy Leopard – to atrakcje dzisiejszej nocy Muzeum Wojskowego w Drzonowie. Setki zwiedzających miały okazję zobaczyć inscenizacje wojskowe, pokazy rycerskie i sprzęt wojskowy.

Połączenie zabytkowego parku i ciężkiego sprzętu wojskowego przyciąga corocznie tłumy zwiedzających do Drzonowa.

-Pod względem ilości sprzętu ciężkiego jesteśmy zaraz po Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie - mówi Piotr Dziedzic, dyrektor muzeum - a pod względem sprzętu lotniczego możemy konkurować z Muzeum Wojskowym w Krakowie.

Mirosław Królikowski z 34 Brygady Kawalerii Pancernej w Żaganiu pokazywał zwiedzającym nowego Leoparda. Przed pojazdem ustawiły się tłumy chętnych wejść do luku czołgu.

- Jest to jeden z nowocześniejszych czołgów w świecie, porównywalny ze sprzętem amerykańskim i francuskim – mówił starszy szeregowy Mirosław Królikowski.

Nie zabrakło również pamiątek dla najmłodszych, wojskowej grochówy i kiełbasy z grilla.

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u