27. Finał WOŚP. Lubuskie pomaga rockandrollowo!

03 styczeń 2019
Autor: 
27. Finał WOŚP. Lubuskie pomaga rockandrollowo! Łukasz Widziszowski

Pomaganie jest dziecinnie proste – to hasło towarzyszy tegorocznemu finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak bardzo proste? Przekonasz się także z województwem lubuskim.

W serwisie Allegro Charytatywni można licytować przygotowane przez Urząd aukcje, m.in. rockandrollowy taniec z marszałek Elżbietą Anną Polak podczas Pol’And’Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą!

Zwycięzca aukcji będzie mógł także zobaczyć najbardziej kolorowy festiwal świata „od kuchni”, będzie gościem Lubuskiej Strefy i otrzyma komplet festiwalowych upominków. Zapraszamy do licytacji, którą znajdziecie pod tym linkiem.

Lubuskie na aukcji Allegro Charytatywni wystawiło także podwójne zaproszenie na festiwal Muzyka w Raju, który już po raz 17. odbędzie się w magicznym i rajskim Paradyżu. Do zaproszenia, wraz z organizatorem festiwalu Fundacją Muzyki Dawnej Canor, dołączymy unikatowe płyt.

Kolejnymi przedmiotami od województwa lubuskiego na WOŚP-owej aukcji jest obraz oraz rysunek Cezarego Bednarczyka, który mini plener malarski zorganizował podczas ubiegłorocznego Pol’And’Rock Festivalu. Obraz o wymiarach 90 cm na 140 cm (olej na płótnie + pastele olejne) można licytować tutaj.

Z kolei rysunek, pierwowzór obrazu, możecie licytować tutaj.

- Jestem ojcem rocznej córki, która przyszła na świat ciężko chora. Korzystaliśmy ze sprzętu medycznego ufundowanego przez WOŚP, pomagali nam profesjonaliści. Na Pol’and’Rock Festival przyjechałem podziękować Jurkowi za to, że Orkiestra cały czas gra. Zorganizowałem tu plener malarski, a pejzaż festiwalu wystawię na licytację WOŚP - deklarował Cezary Bednarczyk, perkusista zespołu Las Melinas.

Lubuskie gra z WOŚP

Lubuskie od lat współpracuje z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Najpiękniejszy festiwal świata, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Jurek Owsiak od wielu lat odbywa się w województwie lubuskim, najpierw w Żarach następnie w Kostrzynie nad Odrą.

Lubuskie wspiera Pol'and'Rock Festival (wcześniej Przystanek Woodstock). Ta współpraca układa się wzorowo, bo jak podkreśla marszałek Elżbieta Anna Polak łączą nas te same wartości: wolność, równość i tolerancja. Przypieczętowaniem tej współpracy jest porozumienie. Kolejne – do 2022 roku, które w lipcu 2018 r. podpisała marszałek oraz Jurek Owsiak. Zakłada ono m.in. wzajemną promocję oraz wsparcie. Porozumienie daje szansę na promocję podczas festiwalu. Jak co roku Lubuskie ma tam swoją strefę.

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego wsparł także finansowo sztaby WOŚP w Gorzowie: sztab z Klubu „U Szefa” kwotą 8 tys. zł oraz sztab ze Szkoły Podstawowej nr 2 w wysokości 5 tys. zł. Wspieramy również sztaby w Łagowie, Lipkach Wielkich i Strzelcach Kraj. przekazując pamiątki na licytacje.

Urząd marszałkowski wspiera także zielonogórski bieg "Policz się z cukrzycą", którego baza będzie zlokalizowana w hali sportowej przy hotelu Leśnym. Departament Ochrony Zdrowia organizuje tam Lubuskie Miasteczko Zdrowia, w którym będzie można skorzystać z bezpłatnych badań pod kątem cukrzycy, pomiaru ciśnienia tętniczego oraz z badań na specjalnej platformie BIODEX, która służy do oceny i treningu nerwowo-mięśniowego. Studenci wydziału lekarskiego pokażą, jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej, a na stoisku departamentu odbędzie się promocja zdrowego stylu życia i działania związane z profilaktyką nowotworów. Urząd ufundował także medale dla uczestników biegu.

Miasteczko zdrowia podczas finału WOŚP stanie także na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie. Tam będzie można zbadać sobie poziom cukru, ciśnienie oraz objętość i pojemność płuc.

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia. Jego celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

Źródło: lubuskie.pl

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u