Nowe samochody dla lubuskich OSP. "To dostrzeżenie i docenienie pracy druhów" (ZDJĘCIA)

17 kwiecień 2019
Autor: 
Nowe samochody dla lubuskich OSP. "To dostrzeżenie i docenienie pracy druhów" Redakcja

Siedemnaście nowych samochodów gaśniczych trafi do lubuskich jednostek OSP. Szef MSWiA przekazał dziś w Kożuchowie gwarancję finansową rządu. - Jest to bardzo silne wsparcie dla druhów - podkreślał.

Minister Brudziński wręczył promesy przedstawicielom 17 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. - Jestem przekonany, że nowoczesne wozy, które dziś trafiają do mieszkańców Ziemi Lubuskiej, są najlepszym dowodem na to, że współpraca druhów OSP i funkcjonariuszy PSP powinna być komplementarna - powiedział. Wartość jednego samochodu gaśniczego to 750 tysięcy złotych.

Zakup pojazdów finansowany jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, dotacji MSWiA oraz środków z budżetów gmin. Nowoczesne samochody w jednostkach OSP są potrzebne, ponieważ druhowie mocno uzupełniają Państwową Straż Pożarną. - Wystarczy podać, że na 17 tysięcy zdarzeń, w ponad 30 procentach interweniowali sami ochotnicy. W prawie połowie tych przypadków druhowie byli pierwsi na miejscu zdarzeń - podkreślał Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak.

Średnie samochody gaśnicze trafią między innymi do jednostek w Drezdenku, Niwiskach, Nowym Kramsku, Wschowie, Krzeszycach, Dąbiu, Kożuchowie oraz Osiecznicy. Ponadto druhowie z OSP w Kożuchowie otrzymali pojazd z 37-metrową drabiną mechaniczną, która służyła do tej pory w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Gorzowie Wielkopolskim. - Jest to bardzo silne wsparcie dla Was druhów – powiedział szef MSWiA.

Fot. MSWiA

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u