Piknik, marsz i żywy łańcuch - KOD obchodzi rocznicę 4. czerwca (FILM i ZDJĘCIA)

04 czerwiec 2016

Dziś nie tylko zielonogórzanie ale cała Polska świętuje 4 czerwca czyli rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów w Polsce. Od tego dnia wszystko się zaczęło.

Na zielonogórskim deptaku od południa odbywał się piknik rodzinny, na którym mieszkańcy wspólnie bawili się.

- Czytamy dzieciom bajki, malujemy twarze, będą konkursy - mówi Zosia Szozda, koordynator KOD w Zielonej Górze - Chcemy przez zabawę przybliżyć symboliczną datę. Zachęcamy dzieci aby potrafiły świętować i cieszyć się z ważnych dla Polski wydarzeń.

O godz. 16.00 przez deptak przeszli uczestnicy Marszu KOD. Po odśpiewaniu wspólnie Ody do wolności, Lubuszanie przeszli pod Ratusz gdzie utworzyli "żywy łańcuch" i odśpiewali Hymn Polski.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.