W 75. rocznicę Powstania Warszawskiego w całym kraju zawyją syreny alarmowe

01 sierpień 2019
Autor: 
W 75. rocznicę Powstania Warszawskiego w całym kraju zawyją syreny alarmowe Pixabay

W środę, 1 sierpnia, w 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego na terenie całego kraju zawyją syreny alarmowe. Usłyszymy je punktualnie o godzinie 17:00.

Syreny zostaną uruchomione w godzinę "W", czyli punktualnie o 17:00. Będą one emitować dźwięk ciągły przez jedną minutę. W wielu gminach i miastach jednocześnie będzie to trening uruchomiania systemów alarmowania i ostrzegania.

Identycznie jak w ubiegłym roku hołd bohaterom Powstania Warszawskiego oddadzą także strażacy. Przed jednostki Państwowych i Ochotniczych Straży Pożarnych wyjadą strażackie zastępy i włączonymi sygnałami uczczą pamięć powstańców. Podobnie będzie również na Pol'and'Rock Festival 2019.

Fot. KW PSP Gorzów Wlkp.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u